W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Charakterystyka CKZ Nr 2 w Jaśle

Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle prowadzi Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 2 w Jaśle, który jest publiczną placówką umożliwiającą uzyskanie wiedzy ogólnozawodowej oraz umiejętności i kwalifikacji zawodowych. CKZ Nr 2 w Jaśle współpracuje z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Ośrodków Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego min. w zakresie koordynacji kursów w zawodach unikatowych oraz ujednolicania programów nauczania w ośrodkach.
Do celów i zadań Ośrodka należy: 

  • dokształcanie młodocianych zatrudnionych u pracodawców w celu nauki zawodu i uczęszczających do oddziałów wielozawodowych w zasadniczych szkołach zawodowych - w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych 
  • dokształcanie młodocianych zatrudnionych u pracodawców w celu nauki zawodu i nie uczęszczających do szkoły - w zakresie teoretycznej nauki zawodu w celu przygotowania do egzaminu na tytuł robotnika wykwalifikowanego lub czeladnika 

Dokształcanie młodocianych zatrudnionych u pracodawców w celu nauki zawodu i uczęszczających do oddziałów wielozawodowych w zasadniczych szkołach zawodowych odbywa się w formie turnusów 4 tygodniowych w każdej klasie.

W zawodach w których ze względu na małą liczbę kandydatów nie zorganizowano kursów na terenie województwa podkarpackiego, organizowane są kursy w ramach koordynacji krajowej.
Informację na temat Ośrodków i terminów kursów w ramach koordynacji krajowej otrzymały szkoły kierujące.
Uczniowie uczący się w tych zawodach powinni zgłosić się do dyrektora szkoły macierzystej w celu uzyskania skierowania na turnus szkoleniowy.

{"register":{"columns":[]}}