W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Woda - Projekt

woda11

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody.

W dniu 23 marca z tej okazji:

- zostały zorganizowane przed budynkiem szkolnym pokazy ratownictwa wodnego wykonane przez Straż Pożarną, gościliśmy strażaków na terenie naszej placówki, którzy edukowali o bezpieczeństwie nad wodą uczniów naszej szkoły.

- najmłodsi uczniowie przygotowywali w bibliotece szkolnej specjalne „kule łąki kwietnej” przygotowane według scenariusza z bazy materiałów szkoleniowych Wód Polskich. Inicjatywa założenia łąki kwietnej jest częścią realizacji pilotażowego modułu programu Aktywni Błękitni – Błękitna Ścieżka Zmiany.

- zorganizowane zostały konkursy:

1. Konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas 4-8 „Water is Life – Woda to życie"

2. Konkurs dla uczniów klas 4-8 na Plakat w Języku Niemieckim na temat: „Jak oszczędzasz wodę w codziennym życiu?"

3. Konkurs plastyczny „Kropla do kropli" dla 3 oddziałów klas 0.

4. Konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-8 „Wodo Ty moja – Ciebie szanuję i oszczędzam".

- zorganizowano inicjatywy edukacyjne:

a) uczniowie klasy czwartej zmierzyli się z komiksem na temat oszczędzania wody w codziennym życiu, układali rymowanki o oszczędzaniu wody oraz sami wymyślali zagadki i rebusy przeznaczone na stanowiska edukacyjne na pierwszym piętrze

b) rymowanki na temat oszczędzania wody wymyślone przez samych uczniów (moduł - Błękitna Ścieżka Zmiany) zostały umocowane przez uczniów starszych klas (5 i 😎

na stopniach schodów – cel edukacyjny, propagowanie idei dla całej społeczności szkolnej

c) zorganizowano wystawkę na półpiętrze złożoną z prac pokonkursowych uczniów, tablic informacyjnych na temat programu Aktywni Błękitni, Światowego Dnia Wody

d) na holu pierwszego piętra usytuowano stanowiska edukacyjne, które były obsługiwane przez uczniów klas 4, 5, 7. Uczniowie przygotowali mnóstwo atrakcji, między innymi zebrali wcześniej używane maskotki, pluszaki , dając im „drugie życie” (moduł – Błękitna Ścieżka Zmiany). Maskotki te stały się nagrodami dla uczniów rozwiązujących rebusy, zagadki, krzyżówki, łamigłówki, uczestniczących w zdobyciu odznaki „ Młody Hydrolog”, dyplomu mistrza Wiedzy o Wodzie, Wodnego Koła Fortuny, zawodach na wodzie ze statkami.

- odbyły się z okazji obchodów Światowego Dnia Wody specjalnie przygotowane trzy lekcje w terenie. Uczniowie pracowali metodami aktywnymi, wykorzystując mapę myśli, wizualizacje – tematyka była związana z zagadnieniami ochrony i znaczenia wód.

Zwieńczeniem zajęć było malowanie na foli w terenie – cel edukacyjny oraz upowszechniający ideę ochrony wód, obchodów Światowego Dnia Wody.

- w ramach realizacji modułu „Błękitna Ścieżka Zmiany” uczniowie uczestniczący w programie Aktywni Błękitni sami wykonywali słodkie tartaletki i piękne rękodzieło oraz zajmowali się obsługą kiermaszu wielkanocnego dla rodziców (25 marca). Celem inicjatywy było zebranie funduszy na kontynuację realizacji założonych celów :

*zakup stojaków na rowery i hulajnogi (realizacja hasła przewodniego programu Aktywni Błękitni edycja 2025/2026 – „Razem dla wody, razem dla klimatu”)

*zakup beczki na deszczówkę

*zebranie środków na sfinansowanie transportu na planowaną w maju wycieczkę do obiektów hydrotechnicznych.

Koordynatorem projektu jest p. Ewa Miezianko-Pieper

Wody Polskie RZGW w Gdańsku

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}