ME AND MY DREAM TOWN
28.03 odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu językowego „Me and My Dream Town”, który zainicjowali zaangażowani rodzice reprezentujący Stowarzyszenie ChD. Głównym celem spotkań jest rozwijanie kompetencji językowych – szczególnie swobodnego posługiwania się językiem angielskim w praktyce.
Zajęcia rozpoczęły się przy szkole, gdzie uczestnicy projektu mieli okazję się poznać oraz spotkać swoich tutorów: panią Barbarę Bryłkę, panią Magdę Kalinowską oraz pana Piotra Kopciewicza. Zarówno tutorzy, jak i uczniowie przedstawili się oraz opowiedzieli o swoich zainteresowaniach i ulubionych aktywnościach – oczywiście w języku angielskim!
Następnie uczestnicy wraz z tutorami udali się do Stacji Kultura w Rumi, gdzie odbyła się główna część zajęć. Każdy uczeń miał za zadanie wypożyczyć książkę - posługując się językiem angielskim, a niektórzy podjęli również próbę założenia konta w bibliotece. Wszyscy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Pracownicy biblioteki oraz tutorzy służyli wsparciem i pomagali w prowadzeniu rozmów w języku obcym.
W trakcie zajęć uczniowie:
poznawali księgozbiór, w tym bogate zasoby literatury anglojęzycznej,
przeglądali i czytali książki oraz komiksy w języku angielskim,
korzystali z przygotowanych gier edukacyjnych dotyczących zasad zachowania w bibliotece.
Po intensywnej pracy przyszedł czas na coś słodkiego – uczestnicy udali się do pobliskiej pączkarni, gdzie zamawiali przekąski… oczywiście po angielsku!
Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zgodnie uznali zajęcia za bardzo wartościowe, ciekawe i rozwijające. Uczniowie podkreślali również, że z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną atmosferę! Zachęcamy uczniów do włączania się do projektu. Plakaty z kodami QR umożliwiającymi zapisanie się wiszą w wielu miejscach w szkole.
Zajęcia poprowadzili:
p. Barbara Bryłka
p. Magda Kalinowska
p. Piotr Kopciewicz
Organizatorów rezprentowała p. Agnieszka Bzoma-Żebrowska, która nie tyko przyglądała się realizacji zajęć, ale również bardzo aktywnie włączyła się w ich przeprowadzenie.
Pracownikom Stacja Kultura - Biblioteka Rumia dziękujemy za gościnność i pomoc w realizacji programu zajęć.