Powrót

APEL INFORMACYJNO-PORZĄDKOWY DLA KLAS IV-VIII

16.05.2023

Na apelu zebrały się wszystkie klasy 4-8. Najpierw głos zabrała psycholog p. psycholog Katarzyna Bielińska, która poinformowała wszystkich o zbliżającym się egzaminie ósmoklasisty oraz o przygotowaniach do zakończenia roku szkolnego. Przypominała uczniom o tym, że wystawione są już oceny proponowane, a uczniowie mają miesiąc na ich poprawienie. Jednak w tym czasie przypadnie kilka dni dodatkowo wolnych od zajęć szkolnych – egzaminy 23- 25 maja oraz Boże Ciało 8 czerwca i dzień wolny od zajęć dydaktycznych 9 czerwca. Oprócz tego p.Bielińska

przypomniała, że jako psycholog szkolny oraz p. Okrój – pedagog służą zawsze pomocą uczniom, którzy mają jakieś problemy osobiste.

Następnie p. wicedyrektor Alina Bochra wyróżniła uczniów, którzy w różny sposób osiągnęli sukcesy w wielu konkursach.

Tomasz Kuraczyk z klasy 8a otrzymał dyplom Kuratora za tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego.

Tomasz Kuraczyk zdobył także I miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Języku i Kulturze Krajów Anglojęzycznych.

Basia Kaźmierska z klasy 8a otrzymała wyróżnienie w kategorii wiersz w XVI Wojewódzkim Konkursie Poezji i Dramy Angielskiej. Basia samodzielnie ułożyła i recytowała wiersz na tym konkursie.

Juliusz Kruczek z klasy 5a otrzymał dyplom laureata i tytuł „Mistrza Słówek” za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek” w kategorii klas 4-5.

Świetnie wypadli nasi pływacy na III Mistrzostwach Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu z Elementami Ratownictwa Wodnego. Oliwia Czarnecka z kl. 8a zdobyła złoty medal, a Ania Zaskowska z tej samej klasy brązowy medal w wyścigu 50 m stylem dowolnym z przeszkodą. Oliwia zdobyła jeszcze 2 złote medale na dystansie 50 m stylem dowolnym z

bojką ratowniczą oraz z manekinem. Julia Żółtkowska z klasy 6a zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem

dowolnym z przeszkodą i brązowy za wyścig z manekinem. Wśród chłopców srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z przeszkodą zdobył Illia Kotov z klasy 6b . Illia zdobył też brązowy medal na 50 m stylem dowolnym z manekinem. 2 miejsce i srebrny medal zdobyła także sztafeta dziewcząt 4x25m w pływaniu z pasem ratowniczym. W składzie drużyny były: Julia Żółtkowska 6a, Oliwia Czarnecka 8a, Weronika Kotowska 8a i Ania Zaskowska 8a.

Sukcesy odnieśli też uczniowie w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Barwy Morza 2023. W części literackiej I miejsce zdobył Adam Łabędzki z kl. 4a w kategorii poezja. Eliza Lewnau z kl. 6a w tej samej kategorii zdobyła III miejsce.

W XVIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezja Jednego Autora – Juliana Tuwima I miejsce zdobył Aleksander Popławski z klasy 4c.

Rozdano również nagrody za konkurs fotograficzny z okazji Dnia Ziemi. II miejsce zajęła Julia Bianga z kl.4a, IV miejsce – Adam Łabedzki z kl.4a oraz wyróżnienie otrzymała Sophia Kulhawy z kl. 5a

Na zakończenie p. Tadeusz Pepliński wyróżnił również czołowych lekkoatletów, którzy uczęszczają do naszej szkoły i osiągają wysokie wyniki w sporcie. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Dominika Budzyńska 6b, Lilianna Sekścińska z 6b, Adam Kreft z 6B, Kinga Kamińska z 6a oraz dziewczęta z klasy 5c, które trenują pod bacznym okiem p. Peplińśkiego.

Dziękujemy nauczycielom, którzy opiekowali się uczniami – p. Jarosławowi Golińskiemu, p. Barbarze Bryłce, p. Irenie Burczyk, p. Krzysztofowi Balczyńskiemu oraz pp. Lucynie Chrobocińskiej i Annie Rogowskiej.