W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

EUROPEJSKIE DNI PTAKÓW 2023

29.09.2023

Dwie mewy stojące na górze wodorostów.

 

W tym roku w wydarzeniu uczestniczyła rekordowa grupa dzieci z dwu szkół terenu Rumi - ze Szkoły Podstawowej nr 10 i 8 wraz z opiekunami p. S. Popczyk, p. T. Kaczmarską i p. A. Wójcicką. Kierownikiem ciekawej wyprawy był p. Piotr Kopciewicz. Na obserwacje ptaków wybraliśmy ośmiokilometrowy odcinek nadmorski z Pucka do Rzucewa, który jest nie tylko interesujący dla ptaków zatrzymujących się tu w czasie jesiennej wędrówki, ale również dla turystów (ze względu na wysokie walory krajobrazu utrzymanego w formie prawie niezmienionej działalnością człowieka). Obserwowaliśmy 16 różnych gatunków ptaków. Najliczniejsze były kaczki krzyżówki - 285 osobników, mewy śmieszki - 190 osobników oraz łabędzie nieme - 95 osobników. Niestety nie udało się nam wypatrzyć dużych stad ptaków, które zwykle o tej porze przemieszczają się na tereny zimowisk. Natomiast do najciekawszych obserwacji należy zaliczyć niemałą grupę biegusów zmiennych, którym wszyscy mogli się przyjrzeć z niewielkiej odległości. Innym interesującym gatunkiem dzisiejszego dnia był puszczyk, którego dostrzegliśmy w okolicy Pałacu Jana III Sobieskiego w Rzucewie.

Dziękujemy serdecznie pracownikom OTOP - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków z Rumi za ufundowanie 48 niespodzianek dla uczestników Europejskich Dni Ptaków. Dodatkowo pragniemy wspomnieć, że zakupiliśmy 4 przypinki z sylwetkami ptaków, wspierając w ten sposób ochronę przyrody w rezerwacie Beka.

#EDP2023 #europejskiedniptaków #EBW2023 #liczymyptaki #migracje

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}