RELACJA Z FESTYNU
29 maja nasza szkoła tętniła życiem, radością i wspólną zabawą. Tego dnia odbył się
Festyn Rodzinny, który zgromadził uczniów, rodziców, nauczycieli, absolwentów oraz przyjaciół szkoły. Piękna pogoda i bogaty program sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie.![]()
Na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce, megabańki mydlane, fotobudka oraz liczne gry sprawnościowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Celuj w nagrody”, w którym można było zdobyć atrakcyjne upominki i nagrody główne.
Podczas festynu nie zabrakło kreatywnych warsztatów.
Uczestnicy malowali kamienie, tworzyli biżuterię, zakładki do książek, ekologiczne torby oraz własne gniotki. Dużą popularnością cieszyły się także stanowiska „Mapa marzeń”, „Pudełko wspomnień” i „Drzewo życzeń”, które zachęcały do refleksji, wspomnień i dzielenia się marzeniami. ![]()
Miłośnicy nauki języków mogli odwiedzić English Corner, kącik języka polskiego, stanowisko angielsko-kaszubskie oraz wziąć udział w grach i zabawach językowych. Dodatkową atrakcją były pokazy i wspólne tańce kaszubskie. ![]()
![]()
Wiele emocji dostarczyły rodzinne rozgrywki szachowe oraz Turniej Rodzinny Rummikub. Chętni mogli również skorzystać ze stanowisk logopedycznych. ![]()
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac uczniowskich, prezentacja szkoły, możliwość obejrzenia kronik szkolnych i bookcrossing, a także pokaz radiowozu policyjnego. ![]()
Nie zabrakło pyszności przygotowanych przez organizatorów. Na uczestników czekała bogata oferta gastronomiczna: grill, kawiarenka z domowymi wypiekami, bar sałatkowy, popcorn, lody, wata cukrowa, lemoniada oraz tradycyjny chleb ze smalcem. ![]()
Festyn Rodzinny był doskonałą okazją do integracji całej społeczności szkolnej, wspólnego spędzenia czasu i budowania relacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, sponsorom za ufundowanie nagród oraz wszystkim gościom za obecność i wspaniałą atmosferę. ![]()
Takie atrakcje są możliwe tylko w Jedynce – najstarszej szkole w naszym mieście. Już dziś zapraszamy na kolejne wspólne spotkania! ![]()