Deklaracja dostępności
Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Pogwizdowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://samorzad.gov.pl/web/sp-pogwizdow
Serwis został zaprojektowany tak, aby był możliwy do obsłużenia dla jak najszerszej grupy użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji.
Nieustannie poszukujemy rozwiązań aby zwiększyć dostępność i użyteczność naszej strony internetowej. Jeżeli masz jakieś uwagi albo komentarze skontaktuj się z nami.
Data publikacji i aktualizacji:
• Data publikacji strony internetowej: 2025-03-01
• Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-03-01
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne:
Część plików nie jest dostępna cyfrowo. Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, iż:
• pochodzą z różnych źródeł,
• są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
• opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
• posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
• opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
• Brak jest gdzieniegdzie poprawnych opisów alternatywnych fotografii lub grafik znalezionych w serwisie. Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści.
• Część filmów może nie posiadać napisów i audiodeskrypcji.
Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-03-01 Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Kompatybilność:
Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.
Skróty klawiaturowe:
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Wersja mobilna
Stronę serwisu można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak tablety, palmtopy, laptopy, telefony komórkowe.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest pani Renata Stokłosa oraz pani Dorota Pajor – dorotapajor007@gmail.com. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 146104055. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury opisanej w art. 18 ustawy o dostępności cyfrowej:
Każdy ma prawo:
• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
• zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
• wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
• wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
• wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
• Organ nadzorujący: Radosław Adamiec, Inspektor Danych Osobowych
• E-mail: r.ad@gazeta.pl
• Telefon: 535950903
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Dane adresowe: Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Pogwizdowie, Pogwizdów 26, 32-700 Bochnia.
Dostępność architektoniczna
- Budynek Szkoły Podstawowej im. generała Józefa Bema w Pogwizdowie nie spełnia minimalnych wymagań zgodnych z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
- Do budynku szkoły prowadzą cztery wejścia. Wejście główne od strony wschodniej poprzedzone jest schodami bez podjazdu, jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Pozostałe wejścia (również poprzedzone schodami, bez podjazdu) od strony: południowej, wschodniej i zachodniej są wykorzystywane jako drogi ewakuacyjne i jako wyjścia na boiska, na zajęcia sportowe. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi. Wejście do oddziału przedszkolnego znajduje się od strony zachodniej.
- Większość pomieszczeń znajduje się na parterze, wyjątek stanowi sala gimnastyczna, do której prowadzi siedem schodów (bez podjazdu) oraz jedna sala dydaktyczna, która znajduje się na piętrze (brak windy).
- W budynku nie ma pochylni, podjazdów, pętli indukcyjnych.
- Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
- Przy szkole znajduje się miejsce, gdzie można pozostawić samochód, natomiast nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- Do siedziby SP w Pogwizdowie można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W siedzibie SP w Pogwizdowie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji https://www.gov.pl/web/dostepnosc-cyfrowa/