W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pielgrzymka do Częstochowy

W dniach 18-19 czerwca, w duchu wdzięczności i radości za I Komunię Świętą, 9 uczniów Szkoły Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie wraz z rodzicami, ks. proboszczem Krzysztofem Napiórkowskim i wychowawczynią p. Eweliną Paprocką- Radziszewską, uczestniczyli w pielgrzymce do Częstochowy.

Częstochowa


   Pierwszym etapem pielgrzymki była wizyta w Niepokalanowie. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej w ich intencji, zwiedzili miejsca związane z postacią św. Maksymiliana Kolbego oraz poznali historię klasztoru w Niepokalanowie. 
   Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Tam dzieci zwiedziły pawilony, w których zebrane zostały rzeźby, wycinanki, hafty, pająki, pasiaki i obrazy związane z folklorem ziemi łowickiej oraz dawne sprzęty domowe i rolnicze. Oglądane przez dzieci sceny, do których użyto ponad 400 figurek, były w większości ruchome - poruszane za pomocą przekładni, pasków i drewnianych kół zębatych.
   Około godziny 18.00 byliśmy już w Częstochowie. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich prowadzonej przez księdza proboszcza.
   O godzinie 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim - spotkał nas zaszczyt odmówienia całego dziesiątka różańca w intencji dziękczynnej za dar Pierwszej Komunii Świętej.  
Noc spędzaliśmy u Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.
   Drugiego dnia uczniowie o godzinie 6.00 rano przybyli na uroczyste odsłonięcie Wizerunku Matki Boskiej Jasnogórskiej. W czasie wolnym młodzi pielgrzymi zwiedzili Arsenał, Muzeum, Salę Rycerską oraz Bazylikę, a także dokonali zakupu pamiątek, które później zostały poświęcone. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Sanktuarium w Gidlach.
   Pielgrzymka pozwoliła dzieciom poznać miejsca kultu religijnego, a także dostarczyła wielu wrażeń i pozwoliła na miłe spędzenie czasu w otoczeniu najbliższych osób. (E.P.R.)
 

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}