W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Przedmiot działalności i kompetencje

Szkoła jest publiczną szkołą artystyczną prowadzoną przez Gminę Busko-Zdrój oraz nadzorowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Realizuje cele wychowawcze, dydaktyczne i opiekuńcze określone przepisami prawa oświatowego oraz zawarte w Statucie Szkoły.

Nauka prowadzona jest w cyklu sześcioletnim i czteroletnim, na wydziale instrumentalnym ze specjalnością gry fortepianie, skrzypcach, akordeonie, gitarze, perkusji, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce i puzonie.

Równolegle z indywidualną nauką gry na instrumentach uczniowie rozwijają umiejętność muzykowania zespołowego poprzez grę w zespołach kameralnych oraz udział w chórze szkolnym, a także poszerzają swoją wiedzę na lekcjach teoretycznych. Zajęcia te są zróżnicowane ze względu na klasę oraz cykl nauczania.

Ukończenie szkoły muzycznej I stopnia pozwala zainteresowanemu na kontynuowanie dalszego kształcenia muzycznego oraz przygotowuje do muzykowania zespołowego i czynnego uczestnictwa w życiu muzycznym.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
18.08.2023 09:25 Marcin Kulesza
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Katarzyna Stępień
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Przedmiot działalności i kompetencje 2.0 18.08.2023 09:52 Marcin Kulesza
Przedmiot działalności i kompetencje 1.0 18.08.2023 09:25 Marcin Kulesza

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}