W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Koncert muzyki latynoamerykańskiej oraz warsztaty gitarowe z improwizacji

21.02.2024

Koncert muzyki latynoamerykańskiej oraz warsztaty gitarowe z improwizacji - plakat

21 lutego 2024 r. w godz. 1500 - 1630 odbędą się warsztaty z improwizacji dla młodych gitarzystów prowadzone przez Panów Adama Wocha i Roberta Guzika.

Zapisy na warsztaty w sekretariacie Szkoły lub pod nr telefonu: 882 723 419.

 

Następnie, w tym samym dniu o godz. 1800 Panowie zagrają Koncert muzyki latynoamerykańśkiej, który będzie miał miejsce w Klubie Muzycznym Stradivarius w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Program:

 1. Gismonti, Egberto - Palhaco
 2. Costa, Yamandu - Samba Pro Rapha
 3. Petrucciani, Michel - Looking Up
 4. Piazzolla, Astor - Zita
 5. Jarrett Keith - Prayer
 6. Piazzolla, Astor - Whisky
 7. Pereira, Marco - Bate Coxa
 8. Gismonti, Egberto - Sete Aneis
 9. Bellinatti Paulo - Baiao
 10. Cardoso, Jorge - Milonga
 11. Anonim - Walc Wenezuelski

 

Bilety w cenie 20,00 zł do nabycia w kasie BSCK.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Adam Woch & Robert Guzik - BIO

Adam Woch i Robert Guzik to gitarzyści z klasycznym warsztatem, którzy nie boją się wyjść poza ramy gatunku. Muzycy dobrze czują się w rytmicznych i energetycznych brzmieniach latynoamerykańskich, gdzie pozwalają sobie na eksperymentowanie. Panowie niejednokrotnie reinterpretują, dekonstruują, dodają nową, osobistą warstwę muzyczną, tworząc przy tym nową jakość.

 

Adam i Robert to duet, który koncertował na całym świecie. Gitarzyści zagrali w kilkunastu krajach, na trzech kontynentach, debiutując w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall.

 

Nie chcemy odgradzać się od publiczności i grać w sterylnych warunkach koncertowych. Lubimy żywy kontakt z odbiorcami, bez nadęcia i sztywnych ram. Wtedy czujemy się sobą, a szczera energia, którą wysyłamy do publiczności, wraca do nas ze zdwojoną siłą. Przełamujemy utarte wyobrażenia o instrumentalnej muzyce poważnej i dajemy poczucie otwartości, świeżości i przystępności. To muzyka dla każdego, słuchanie gitary jest naprawdę fajne!

Adam Woch i Robert Guzik

 

Adam Woch i Robert Guzik współpracowali również z najsłynniejszym duo gitarowym Sérgio i Odaira Assada. Współpraca ta zaowocowała napisaniem przez Sérgio Assada siedmioczęściowej kompozycji „One Week in Rio” i zadedykowaniem utworu polskiemu zespołowi. Światowa premiera miała miejsce w marcu 2017 roku w Warszawie i Wrocławiu podczas wspólnego koncertu z braćmi Assad.

 

Zespół cieszy się uznaniem w środowisku gitarowym, za czym idą częste zaproszenia na festiwale muzyki gitarowej i pochlebne słowa o ich interpretacjach z ust wielkich mistrzów tego instrumentu.

 

Woch & Guzik to jeden z najciekawszych zespołów kameralnych w Polsce. Ogromna wiedza muzyczna, znakomita technika i zgranie sprawia, że słuchając ich mamy do czynienia z kameralistyką najwyższych lotów!

Łukasz Kuropaczewski

 

Zachwycający pierwszy utwór brazylijskiego kompozytora M. Pereiry zaprezentował piękne zgranie i ujednolicony dźwięk w połączeniu z mocną techniką i balansem. Piazzolla był równie cudowny – zrozumiały, z dodatkiem subtelnych smaczków. Tango powinno być wykonywane z wyczuciem i ci dwaj to pokazali. Co za występ!

Carnegie Hall, Nowy Jork, Jeffrey James

 

Wyróżnia ich wspaniała technika i zgranie w połączeniu z fenomenalnym zrozumieniem stylu drugiej osoby, co sprawia że brzmią jak jeden instrument i świetnie odnajdują się w muzyce latynoamerykańskiej.

Sérgio Assad

 

[O debiutanckim albumie “One Week In Rio”] Znakomita płyta. Niewątpliwe jedna z najlepszych współczesnych produkcji duetów gitarowych jaką słyszałem.

Akustik Gitarre Magazin, Harald Wittig

 

W 2021 roku Adam Woch i Robert Guzik, spośród ponad 400 zgłoszeń ze wszystkich gatunków muzycznych z całego kraju, zostali wybrani do grupy laureatów programu stypendialnego Music Masterclass i objęci opieką artystyczną przez Fundację Fabryki Norblina. Efektem uczestnictwa w programie jest singiel BAIAO z gościnnym udziałem Marka Napiórkowskiego. Pomysł na współpracę zaowocował wydaniem nowej płyty, której premiera zaplanowana jest na marzec 2024. Na albumie usłyszymy również zaproszonych gości - legendę jazzu Marka Napiórkowskiego oraz niesamowitego perkusjonalistę Bodka Janke.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}