W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

4 Forum Ekonomiczne Kooperacja 2012

logo kooperacja

11 października 2012 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Oleśnie odbyło się organizowane już po raz czwarty przez Starostwo Powiatowe Forum Ekonomiczne „Kooperacja 2012”, połączone  z wystawą lokalnych produktów spożywczych. 

Tematem głównym Forum była inicjatywa utworzenia klastra skupiającego wytwórców produktów spożywczych bazujących na lokalnych recepturach. Wśród zaproszonych prelegentów była między innymi Teresa Borzęcka ze Stowarzyszenia Ekolubelszczyzna oraz Jarosław Chołodecki–wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych. Powołana została, składająca się z 10 firm, grupa inicjatywna, która w najbliższym czasie zajmie się sprawami formalno-prawnymi zawiązania klastra. 

W wystawie produktów spożywczych wzięło udział 20 firm z terenu powiatu oleskiego między innymi Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie, Gminna  Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”  z Praszki, firma Gładysz Agro z Bobrowy, Piekarnia Kuzaj z Wojciechowa.

Forum zostało współfinansowane przez Fundacje Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie.

Fot. A.Sz.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}