W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

12 Forum Ekonomiczne Kooperacja 2022

logo kooperacja

Otwarcia XII Forum Ekonomicznego Kooperacja 2022 dokonał Roland Fabianek Starosta Oleski.

W części dyskusyjnej Forum odbyła się debata na temat „Ochrona powietrza jako zadanie globalne przez zastosowanie rozwiązań lokalnych”. Debatę połączoną z prezentacją prowadził Jacek Walski prezesa Fundacji na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki Zielony Feniks.


XII Forum Ekonomiczne Kooperacja 2022 było również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie na najlepszy Start-Up Powiatu Oleskiego.


Pierwsze miejsce zajęła firma Zdrowy Seans Remigiusz Wachowski.

Drugie miejsce zajęła firma Magdalena Fujarczuk Fotografia.

Trzecie miejsce zajęła Poradnia Dietetyczna – Monika Sobala-Wodarz.


Miejsca od czwartego do szóstego zajęły kolejno firmy:  MMIT Usługi Informatyczne Martin Małyska, Salon Pielęgnacji Psów „Kesi” Katarzyna Przybylska, Broker Michał Jurczyk.


W trakcie Kooperacji 2022 ogłoszone zostały wyniki i wręczono nagrody VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy.


W edycji dla szkół podstawowych:


Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Michalina Pukowska ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Praszce, opiekun - pani Grażyna Walków.

Drugie miejsce komisja konkursowa przyznała Ewelinie Nowak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu, opiekunowie -  pani Beata Jasińska i pani Kamila Kulig.

Trzecie miejsce zdobył Paweł Kubica ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Oleśnie, opiekun – pani Anna Hiller-Janik.


Miejsca od czwartego do szóstego zajęli (w kolejności alfabetycznej): Krystian Rodewald z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radłowie, opiekun – pani Anna Chrzęstek, Matylda Wiecha z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zębowicach opiekun – pani Agata Wons-Wiecha, Julia Zaręba z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworznie, opiekun – pani Aleksandra Strugała.

Natomiast miejsca od siódmego do dziewiątego zajęli (w kolejności alfabetycznej): Bartosz Działo z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Oleśnie, opiekun – pani Anna Hiller-Janik, Angelika Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Gorzowie Śląskim, opiekun – pani Urszula Zadworna, Kinga Wilk z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 w Praszce, opiekun – pani Katarzyna Paruch.


Zwycięzcą VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy w edycji dla szkół ponadpodstawowych została drużyna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Praszce w składzie: Tamara Antosik, Wiktoria Krajcer, Dominik Szyszka, opiekun – pani Beata Strzelecka.

Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie w składzie: Anna Gladys, Emilia Kucharczyk, Martyna Helios, opiekun – pani Brygida Libera.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim w składzie: Julia Szczykała, Oliwia Mateja, Amelia Molska, opiekun – pan Rafał Ciupa.


Miejsca od czwartego do szóstego zajęły następujące drużyny: drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie w składzie: Żaklin Pawelczyk, Maciej Śliwiński, Jakub Zwoliński, opiekun – pani Magdalena Koloch, drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce w składzie: Sandra Wyrembak, Julita Nowakowska, Aleksandra Mirowska, opiekun – pan Tomasz Komorowski, drużyna Zespołu Szkół w Dobrodzieniu w składzie: Michał Kuc, Dominik Kraska, Olivier Tomys, opiekun – pani Katarzyna Szczygieł.


Podczas Forum zorganizowana została wystawa, na której swoje stoiska prezentowały następujące firmy i instytucje:

 • Zakład Produkcyjno-Handlowy Doktorvolt

 • NESTRO® PPHU Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,.

 • Remigiusz Wachowski Zdrowy Seans,

 • Magdalena Fujarczuk Fotografia,

 • Salon pielęgnacji Psów „Kesi” Katarzyna Przybylska,

 • Poradnia Dietetyczna Monika Sobala-Wodarz,

 • Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie,

 • Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie,

 • Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Oleśnie,

 • Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu,

 • Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu.

Punktem kulminacyjnym Forum było wręczenie nagrody Starosty Oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości Perły Powiatu Oleskiego.

Organizatorem XII Forum Ekonomicznego Kooperacja 2022 był Starosta Oleski. Przygotowaniem i prowadzeniem Forum zajęli się pracownicy Starostwa Powiatowego w Oleśnie i Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie.

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}