W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wspieranie rodziny

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach informuje, że w związku z realizacją Ustawy z dnia 09 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny wspierającej. Zadaniem rodziny wspierającej jest współpraca z asystentem rodziny i pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach w przezwyciężeniu problemów w opiece i wychowywaniu dzieci.

Rodzina  wspierająca, przy współpracy asystenta rodziny, pomaga rodzinie przezywającej trudności w :

- opiece i wychowaniu dziecka;

- prowadzeniu gospodarstwa domowego;

- kształtowaniu i wypełnianiu podstawowych ról społecznych.

 

Rodzina wspierająca może pomagać w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz w kształtowaniu i wypełnianiu podstawowych ról społecznych, w tym roli rodziców. Pomoc rodziny wspierającej  może dotyczyć różnych aspektów życia tj: organizowanie czasu wolnego dzieciom, wypracowanie nawyku wspólnego spędzania czasu przez członków rodziny, pomoc w nauce , wskazówki dotyczące wychowania dzieci. Osoby chętne do pełnienia funkcji rodziny wspierającej mogą zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Kierownika Ośrodka  sporządzonej na podstawie wywiadu środowiskowego  przeprowadzonego przez pracownika socjalnego w miejscu zamieszkania potencjalnej rodziny wspierającej, podpisana zostaje umowa. Współpraca odbywa się za zgodą rodziny w oparciu o plan pracy. Pełnienie funkcji rodziny wspierającej jest bezpłatne, zgodnie z ustawą istnieje jedynie możliwość zwrotu kosztów związanych z udzieleniem pomocy.

Materiały

Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2024-2026
GMINNY​_PROGRAM​_WSPIERANIA​_RODZINY​_NA​_LATA​_2024(1).docx 0.13MB
{"register":{"columns":[]}}