W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych to grupa osób podejmująca się współpracy celem udzielenia pomocy osobom i rodzinom doświadczającym problemu uzależnienia.

Zadania realizowane przez GKRPA to:

1. Opiniowanie pozwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych w punktach sprzedaży na terenie naszej gminy.

2. Motywowanie osób nadużywających alkoholu do zaprzestania picia bądź też podjęcia leczenia. Spożywanie napojów alkoholowych stanowi duży problem w naszej społeczności. Alkohol jest przyczyną bardzo wielu chorób, wypadków, przemocy i zaniedbań w rodzinie i gospodarstwie.

W Urzędzie Gminy, w każdą ostatnią środę miesiąca czynny jest Punkt Konsultacyjny dla osób z problemem alkoholowym, członków ich rodzin, innych osób potrzebujących wsparcia psychologa.

Porady psychologa pomagają wielu osobom w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego jak i w podejmowaniu trudnych dla nich decyzji. Osoby mające trudność z zachowaniem trzeźwości mogą również bezpłatnie korzystać z konsultacji z terapeutą w Stowarzyszeniu Klubu Rodzin Abstynenckich „Łabędź” . Komisja każdego roku dofinansowuje działalność stowarzyszenia w kwocie 700 zł. Osoby mające problem z nadużywaniem alkoholu korzystają z poradni Zdrowia Psychicznego IDEA w Wysokiem Mazowieckiem oraz ze spotkań w Ośrodku Pojednanie w Hodyszewie

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspiera działania profilaktyczne prowadzone przez szkoły, przedszkola, ośrodek kultury, stowarzyszenia, parafie.

3. Działalność profilaktyczna.

{"register":{"columns":[]}}