W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Czyste powietrze

Uprzejmie informujemy mieszkańców gminy Nowe Piekuty, że po nowelizacji przepisów ustawy „Prawo ochrony środowiska”, a także poprzez odesłanie do przepisów ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 390 ze zm), realizujemy zadania z zakresu przyjmowania żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego dla osób ubiegających się o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”.

czyste powietrze

Wydanie zaświadczenia

Żądania wydania zaświadczenia, będą przyjmowane za pośrednictwem poczty oraz osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.  

Aktualnie dochody dokumentuje się za rok 2022 r. (od 01.08.2023r.) Dochody wszystkich członków rodziny wpisanych do wniosku o wydanie zaświadczenia o dochodach (dochody z gospodarstwa rolnego, stypendium socjalnego, dochody z pracy, dochody z rent lub emerytur, dochody z prowadzonej działalności gospodarczej itd.) sumuje się. Procedurę wydawania zaświadczeń reguluje znowelizowana ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2022r., poz. 2556 z późn.zm.), a także poprzez odesłanie do niektórych przepisów ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 390).
Druki wniosków o wydanie zaświadczenia dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej lub do pobrania na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu:

https://bip.mos.gov.pl/prawo/wzory-wnioskow/

{"register":{"columns":[]}}