W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Drużyna Harcerska

Drużyna harcerska przy I LO w Jaśle = plakat

Biwaki i obozy - wyjazdy tego rodzaju to przede wszystkim integracja, jak i poznawanie nowych technik harcerskich. Dzięki temu możemy przeżyć harcerską przygodę na szlaku, w lesie, pod namiotem i gdzie się tylko da! Masz możliwość przejścia swojej wędrówki, a na koniec wyjeżdżasz z bagażem nowych doświadczeń i ze smutkiem, że pora już wracać.

Drużyna harcerska

Ogniska - to nieodłączona część wielu zbiórek, biwaków i obozów. Najwspanialsze są chwile, kiedy możemy usiąść wspólnie pod gwiaździstym niebem i przy iskrach ogniska śpiewać piosenki. Jest to moment, w którym możemy odetchnąć po całym dniu wyzwań i poczuć ciepło ogniska.

Drużyna harcerska

Mundur - to jedna z najważniejszych rzeczy dla harcerza. Zawsze traktujemy go z szacunkiem. Możemy na nim umieszczać m.in nasze odznaki z wyjazdów oraz naszywać zdobyte sprawności. Znajduje się również na nim chusta skautowa, czyli barwy naszej drużyny (czarny, biały i szary). Na mundurze znajdują się również sznur funkcyjny, po którym możemy poznać, jaką funkcję pełni dana osoba w drużynie oraz stopień, który zdobył harcerz. Na szczególną uwagę zasługuje Krzyż Harcerski noszony na lewej piersi. Jest bardzo ważnym odznaczeniem dla każdego kto wstępuje w szeregi harcerzy, ponieważ mogą go nosić tylko osoby które złożyły Przyrzeczenie Harcerskie.

mundur harcerska

 

{"register":{"columns":[]}}