W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC) - wysyłka zawiadomień po wpisach z urzędu do Wykazu

​​​Opublikowano: 24.04.2026 - Do podmiotów wpisanych z urzędu do Wykazu podmiotów kluczowych i podmiotów ważnych sukcesywnie wysyłane są zawiadomienia oraz wezwania do uzupełnienia danych. Termin na przekazanie wymaganych informacji wynosi 6 miesięcy od dnia doręczenia wezwania.

Nowelizacja_ustawy_o_krajowym_systemie_cyberbezpieczeństwa_(KSC)_-_wysyłka_zawiadomień_po_wpisach_z_urzędu_do_Wykazu

Przed uruchomieniem samorejestracji dostępnej pod adresem wykaz-ksc.gov.pl, tj. przed 7 maja 2026 r., Minister Cyfryzacji dokonał wpisów z urzędu do wykazu dotychczas zidentyfikowanych podmiotów. 

Wpisy z urzędu objęły: 

  • przedsiębiorców telekomunikacyjnych, 
  • dostawców usług zaufania, 
  • podmioty publiczne, 
  • dotychczasowych operatorów usług kluczowych. 

W przypadku podmiotów wpisanych do wykazu z urzędu przed 7 maja 2026 r., rozpoczęto wysyłkę zawiadomień o wpisie wraz z wezwaniami do uzupełnienia brakujących danych. Proces ten jest realizowany sukcesywnie, a jego zakończenie planowane jest do końca maja 2026 r. 

Wysyłkę pism prowadzi NASK-PIB, któremu Minister Cyfryzacji powierzył realizację zadań związanych z prowadzeniem Systemu S46 i Wykazu. 

Jednocześnie trwa identyfikacja pozostałych podmiotów sektora publicznego. W szczególności wpisy z urzędu oraz wysyłka zawiadomień i wezwań dotyczących samorządowych instytucji kultury będą realizowane w kolejnych tygodniach.

Materiały

PEŁNY MATERIAŁ ŹRÓDŁOWY ZNAJDZIESZ TUTAJ
{"register":{"columns":[]}}