W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

WYGASZANIE „COVIDOWYCH” ORZECZEŃ O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Czarny napis Ogłoszenie

W związku z uchyleniem od 6 sierpnia 2023 r. art. 15h specustawy covidowej orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, których termin ważności upływać będzie w okresie od 6 sierpnia 2023 r. (od dnia wejścia w życie przepisu uchylającego art. 15h), nie będą już przedłużane z mocy prawa i tym samym nie będą już z urzędu przedłużane żadne świadczenia przyznane w oparciu o takie orzeczenia.

Jednocześnie zgodnie z ustawą wprowadzono dodatkową regulację ,w myśl której orzeczenia o niepełnosprawności lub jej stopniu, których okres ważności upłynąłby:

  • do 31 grudnia 2020 r. – zachowują ważność do 31 grudnia 2023 r.,
  • w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. – zachowują ważność do 31 marca 2024 r.,
  • w okresie od 1 stycznia 2022 r. do dnia 5 sierpnia 2023 r. – zachowają ważność do 30 września 2024 r.

Wszystkie orzeczenia przedłużone zgodnie z ww. wytycznymi zachowują ważność nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności lub jej stopniu.

{"register":{"columns":[]}}