W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przewóz osób niepełnosprawnych

Gmina Zabrodzie w ramach dofinansowania ze środków PFRON z „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III” zakupiła 9-cio osobowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych.

Głównym celem projektu pn. „ Zakup mikrobusu 9-cio miejscowego, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich dla Gminy Zabrodzie” było utrzymanie realizacji przez Gminę Zabrodzie usługi dowożenia osób niepełnosprawnych.

Gmina Zabrodzie realizuje usługę dowozu osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie gminy.  Z dowozu w 2020 r.  skorzystało łącznie  12 osób  w tym 7 uczniów niepełnosprawnych do szkół położonych poza gminą Zabrodzie  ( tj.  do szkół podstawowych, gimnazjalnych i zawodowych  mających siedzibę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. M. Konopnickiej w Wyszkowie),  oraz  5 osób dorosłych,  w tym 1 osobę do Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria” w Wyszkowie, 1 osobę do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy typu B „Drogowskaz” w Wyszkowie  oraz  1 osobę do Domu Pomocy Społecznej w Niegowie.

W razie konieczności pojazd jest doraźnie  wykorzystywany  do przewozu osób do szpitali i przychodni specjalistycznych na wizyty i konsultacje lekarskie oraz do  ośrodków rehabilitacyjnych na zabiegi rehabilitacyjne 

{"register":{"columns":[]}}