W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat w sprawie dodatków węglowych oraz dodatków na pozostałe źródła ciepła!!!

Szanowni Państwo,

w związku z nowelizacją ustawy o dodatku węglowym i zmianie zasad przyznawania dodatku węglowego informujemy, że przestała obowiązywać zasada jeden adres – jeden dodatek.

Nowelizacja ustawy z dnia 27 października 2022 r. zakłada możliwość wypłaty dodatku w przypadku gdy:

- pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, a w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania dla poszczególnych gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem w odrębnych lokalach,

- źródłem ogrzewania jest oddzielne lub współdzielone źródło ciepła.

Zmiany zakładają także, że możliwe jest przyznanie dodatku nawet w sytuacji, jeżeli źródło nie było wcześniej zgłoszone do ewidencji CEEB.

 

Przesłanką do wypłaty dodatku węglowego w przypadku takich gospodarstw domowych będzie decyzja administracyjna, wydana po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wapnie. Zasada ta dotyczy także dodatków na pozostałe źródła ciepła.

 

W związku z niniejszym informujemy zainteresowane osoby, które spełniają w/w wymogi, a których wnioski pozostawiono wcześniej bez rozpoznania lub wydano im decyzje odmowne, o możliwości ponownego złożenia wniosku o dodatek węglowy.

Wnioski przyjmowane są do końca listopada 2022 roku w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wapnie w godzinach od 7:00 do 15:00.

 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo również na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska

link: www.gov.pl/web/klimat/poradnik-dla-samorzadow-dotyczacy-wyplaty-dodatku-weglowego

{"register":{"columns":[]}}