W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pomoc społeczna dla cudzoziemców

pomoc

Jesteś cudzoziemcem w Polsce i potrzebujesz wsparcia – dowiedz się na jakie świadczenia
z pomocy społecznej możesz liczyć

 

Udzielaniem świadczeń pomocy społecznej zajmują się gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej (GOPS lub MOPS) działające w każdej gminie i mieście w Polsce oraz powiatowe centra pomocy rodzinie (PCPR) działające w każdym powiecie.

 

Pomoc integracyjna

Jeśli uzyskałeś w Polsce status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą zgłoś się do powiatowego centrum pomocy rodzinie w powiecie, na terenie którego znajduje się miejscowość, w której mieszkasz i w ciągu 60 dni od daty uzyskania statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej złóż wniosek o pomoc integracyjną dla cudzoziemca. Kontakt do właściwego powiatowego centrum pomocy rodzinie znajdziesz korzystając z wyszukiwarki online: https://rjps.mpips.gov.pl/RJPS/start.do

 

Załączniki do zapoznania się:

{"register":{"columns":[]}}