W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja o zakończeniu wypłacania świadczeń za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia dla obywateli Ukrainy

28.06.2024

Flaga Ukrainy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobroniu informuje, że od 1 lipca 2024 r. będą obowiązywały nowe zasady dotyczące zapewnienia pomocy obywatelom Ukrainy z uwagi na fakt wejścia w życie ustawy z dnia 15 maja 2024 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2024 poz. 854).
    Od dnia 1 lipca 2024 r. uchylony zostaje art. 13 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, dotyczący wypłaty świadczeń dla osób prywatnych za zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy. 
    Jedyną formą wsparcia w zakresie zakwaterowania i wyżywienia dla obywateli Ukrainy pozostają od 1 lipca 2024 r. na terenie województwa łódzkiego tylko i wyłącznie obiekty zbiorowego zakwaterowania prowadzone na polecenie Wojewody Łódzkiego. 
    Wszyscy obywatele Ukrainy, którzy będą wymagali takiego wsparcia po wejściu w życie znowelizowanej ustawy, mogą się zgłaszać telefonicznie do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi – tel. 987 lub 42 664 14 10, celem uzyskania informacji na temat możliwej pomocy.
    Jednocześnie cały czas funkcjonuje punk recepcyjny dla obywateli Ukrainy utworzony w Domu Wycieczkowym nr 3 w Łodzi przy ul. Łęczyckiej 70.
 

{"register":{"columns":[]}}