W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uwaga! Wysoce zjadliwa grypa ptaków

Wysoce zjadliwa grypy ptaków (HPAI)

                            OGŁOSZENIE

 

Wójt Gminy Repki informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem  nr 39 Wojewody Mazowieckiego z dnia 05 listopada 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów siedleckiego i sokołowskiego część Gminy Repki została objęta "obszarem zagrożonym". Przyczyną wyznaczenia takiego obszaru jest stwierdzenie ogniska choroby zakaźnej w sąsiadującym powiecie – siedleckim.

W celu uniknięcia rozpowszechniania się choroby Wojewoda Mazowiecki wyznaczył obszar zagrożony. Na terenie Gminy Repki obszarem zagrożonym są następujące miejscowości: Kobylany Górne, Smuniew, Ostrówek, Skwierczyn-Dwór, Skwierczyn-Wieś, Kobylany-Skorupki, Włodki, Zawady, Skorupki, Remiszew Mały, Borychów, Wyrozręby-Konaty, Wyrozręby-Podawce, Sawice-Wieś,

 

Wykaz nakazów i zakazów, obowiązujących na wskazanych obszarach, znajduje się w rozporządzeniu

 

W związku z powyższym proszę o dostosowanie się to w/w nakazów oraz zakazów w celu uniknięcia rozpowszechniania się choroby na dalsze obszary.

 

                                                                      Wójt Gminy Repki
                                                                     /-/ Apolonia Stasiuk

Materiały

Rozporządzenie nr 39 Wojewody Mazowieckiego
Rozporządzenie​_nr​_39​_Wojewody​_Mazowieckiego.pdf 0.85MB
{"register":{"columns":[]}}