W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Skrzeszew - Dzień Dziecka 2021 – Dzień Integracji i zabaw sportowych.

Dzień Dziecka to święto obchodzone nie tylko w Polsce. Zostało ustanowione w 1954 roku. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Oficjalną przyczyną ustanowienia nowego święta było upowszechnienie ideałów i celów praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Dzień Dziecka obchodzony jest w różnych terminach niemal na całym świecie.

mecz klasy 1-3

Dzieci otrzymują liczne podarunki, mogą również liczyć na specjalne atrakcje.
W niemal każdym mieście i 
szkole organizowane są wydarzenia dedykowane dla maluchów. Dzieci mogą uczestniczyć w grach i zabawach oraz oglądać okolicznościowe przedstawienia. 

W tym wyjątkowym 2021 roku, kiedy byliśmy drugi dzień w szkole, wszyscy razem po bardzo długim okresie zdalnego nauczania, mieliśmy wreszcie czas na integracyjne gry i zabawy co by ponownie wrócić do szkolnej, rodzinnej atmosfery.

Dzień Dziecka w przedszkolu, to czas spędzony razem na grach i zabawach na szkolnym podwórku. Przedstawiciele Rodziców sami postanowili zakupić farby do malowania twarzy i uatrakcyjnić ten czas zamieniając swoich przedszkolaków w bohaterów różnych bajek, dziewczynki dodatkowo zamieniały się w „damy” ozdabiając różnobarwnie paznokcie a na koniec zajęć w „Studiu piękności” dzieciaki oznaczono wodnymi  tatuażami.

W tym samym czasie klasy I-III na drugiej części szkolnego podwórka, przygotowywały pod okiem wychowawców ognisko na którym pieczone były kiełbaski, w międzyczasie rozegrały się mecze w dwa ognie, zabawy sprawnościowe, gry logiczne i liczne wymyślone przez dzieci konkursy.

Na zakończenie gier i zabaw przedszkola jak i klas I-III był wspólny posiłek, kiełbaski pieczone na grillu i w ognisku, obiad, napoje, lody oraz sporo słodkości.

Natomiast klasy IV-VIII  odbyły wycieczkę pieszą, edukacyjną do Wasilewa Skrzeszewskiego. Przed wyjściem otrzymali zapas energii w postaci lodów i napojów. Wędrując szlakiem „Małych i dużych ornitologów”, poznali siedliska oraz przedstawicieli ptaków zajmujących tereny przybrzeżne Bugu. Jednocześnie brali udział w konkursie fotograficznym na najciekawsze zdjęcie z tego wydarzenia. Konkurs z nagrodami zostanie rozstrzygnięty do końca roku szkolnego. Po przejściu szlaku uczniowie rozpalili ognisko, odpoczywając przed powrotną podróżą posilili się upieczonymi przez siebie kiełbaskami, wzmacniając posiłek słodką drożdżówką, napojami i batonikami na drogę powrotną.

Po powrocie do szkoły, kto był głodny skorzystał jeszcze ze szkolnego obiadu.

Korzystając z okazji dziękuję bardzo wszystkich naszym sponsorom - Verifis, Topaz, Iglotex, Rodzicom oraz Przyjaciołom, którzy wsparli nas swoimi „Darami Serca”.                  

                      Bez Was tak pięknie i słodko by nie było!

                                                                                           Dziękujemy !!

Zdjęcia (9)