W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Repki

Złożenie kwiatów przy pomniku w Repkach

103-cia rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości została 11 listopada uczczona w Gminie Repki przez władze samorządowe, księży i mieszkańców. Tradycyjnie obchodom towarzyszyła modlitwa                        w intencji Ojczyzny, odśpiewanie hymnu państwowego oraz złożenie wieńców w miejscach upamiętniających poległych  bohaterów. Uroczystości odbyły się w Wyrozębach, Repkach i Skrzeszewie i  zostały przygotowane przez Wójt Gminy Apolonię Stasiuk i Dyrektor GOK Ewę Czarkowską.

W Wyrozębach w obchodach wziął udział proboszcz parafii Wyrozęby Ks. Robert Nowaszewski, Wójt Gminy Apolonia Stasiuk, Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk, Radny Powiatu Sokołowskiego Bogdan Czarnocki, Radny Gminy Repki Wiesław Piekart, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Małgorzata Czarnocka, mieszkańcy, dzieci i młodzież.

W Repkach, Msza Św. w intencji Ojczyzny została odprawiona przez Wikariusza Generalnego Rektora WSD w Drohiczynie – Ks. prał. dr hab. Tadeusza Syczewskiego, a następnie poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej z Repek i Szkopów, Wójt Gminy, Dyrektor GOK, proboszcz parafii Repki        -Szkopy – Ks. kan. dr Tomasz Szmurło, Kierownik Posterunku Policji w Repkach – asp. szt. Jarosław Kacprzyk, Radni Rady Gminy Antoni Stanisław Adamczuk i Stanisław Steć, dzieci, młodzież i mieszkańcy udali się pod pomnik, gdzie oprócz hymnu, wszyscy odśpiewali „I Brygadę”.

W Skrzeszewie Wójt Gminy wraz z Radnym Powiatu Sokołowskiego Bogdanem Czarnockim i strażakami z OSP w Skrzeszewie oddali hołd bohaterom składając pod pomnikiem symboliczne kwiaty.

Obchody uroczystości zakończyły się koncertem pt. „Ordonka” w wykonaniu Marleny Marii Uziębło, zorganizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach przez dyr. Ewę Czarkowską.

To ważne święto, które pielęgnuje pamięć o Niepodległej, kształtuje patriotyczną postawę młodego pokolenia i zbliża do siebie mieszkańców, miało swoje odzwierciedlenie w uroczystościach w Gminie Repki.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}