W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

,,Miłośników Przyrody” i nie tylko zapraszamy na spacer nową ścieżką edukacyjną.

Tablica informacyjna "Przyroda Gminy Repki"

Projekt pn. Ścieżka edukacyjna ,,MIŁOŚNICY PRZYRODY” przy zabytkowym parku
w miejscowości Repki,
udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu w formie                                                                                                             dotacji na zadania z zakresu edukacji ekologicznej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Warszawie w wysokości  48 241, 50 zł.

Ścieżka zlokalizowana została wzdłuż nowego chodnika przy ul. Parkowej w sąsiedztwie parku dworskiego.  Składa się z  pomocy edukacyjnych, ławek,  koszy na śmieci oraz stojaka na rowery. Uzupełnieniem pomocy edukacyjnych są nowe nasadzenia roślinne. Znajdują się tu tablice o historii zespołu dworsko-parkowego w Repkach oraz przyrody gminy Repki. Tablice zawierają też informacje o wartościach przyrodniczych parku.

Utworzenie tego typu atrakcji może stać się nie tylko doskonałym urozmaiceniem nauki szkolnej i uzupełnieniem wiedzy z lekcji, ale także miejscem do rekreacji mieszkańców.

Serdecznie zachęcamy do zwiedzania i odpoczynku.

 

Zdjęcia (9)