W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Masz na dachu azbest? Zgłoś do 31 stycznia

Obora pokryta azbestem

Jakie informacje

Zgodnie z przepisami [1] co roku musisz informować, jakiego rodzaju i ile materiałów azbestowych masz na swoim terenie, a także gdzie się one znajdują.

Kogo informujesz

Jeśli jesteś osobą fizyczną i nie jesteś przedsiębiorcą, informujesz wójta gminy.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub osobą prawną, informujesz marszałka województwa.

Do kiedy

Te informacje musisz przekazać do 31 stycznia.

Na jakim dokumencie

Wypełnij „Informację o wyrobach zawierających azbest”.

Gdzie złożysz informację

Jeśli jesteś osobą fizyczną i nie jesteś przedsiębiorcą, wypełnioną „Informację o wyrobach zawierających azbest” dostarcz do Urzędu Gminy Repki. Możesz to zrobić na trzy sposoby:

  • osobiście w godzinach pracy urzędu (poniedziałek-piątek 7:30–15:30, czwartek 8:00–16:00),
  • listownie na adres: Urząd Gminy Repki, ul. Parkowa 7, 08-307 Repki.
  • Przez ePUAP przy użyciu kwalifikowanego podpisu  

Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub osobą prawną, wypełnioną „Informację o wyrobach zawierających azbest” dostarcz do Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Co jeszcze musisz zrobić

Wypełnij „Ocenę stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest” .Tego dokumentu nie przekazujesz nam ani marszałkowi województwa. Przechowujesz go u siebie. Jest to informacja dla Ciebie:

  • czy musisz pilnie usunąć azbest,
  • kiedy musisz wykonać kolejną ocenę.

Kto może Ci pomóc

Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, chcesz o coś zapytać, skontaktuj się z Wydziałem Ochrony Środowiska, pokój nr 14 na piętrze urzędu, tel. 25 50 65 720

Podstawa prawna

[1] § 10 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest  (Dz. U. 2011.8.31)

Materiały

Informacja o wyrobach zawierajacych azbest
informacja​_o​_wyrobach​_zawierajacych​_azbest.pdf 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}