W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Koncert Noworoczny w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach

Na tle świątecznej scenografii grupa dzieci z gwiazdą na głowach śpiewa kolędę

Kolędy i pastorałki zabrzmiały w Koncercie Noworocznym, który odbył się 15 stycznia 2023 r w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach. Koncert przebiegał pod hasłem „Śpiewajcie i grajcie Mu”, co wskazywało na świąteczny charakter koncertu.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach przywitała gości  oraz licznie zgromadzoną publiczność.  Wśród gości obecni byli : Wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk, ks. kanonik dr Tomasz Szmurło, ks. Grzegorz Wierzbicki, dyrektorzy szkół oraz radni Antoni Adamczuk i Stanisław Steć.

- Niedawno przeżywaliśmy Święta Bożego Narodzenia. Są to najpiękniejsze Święta, ale szczególnym dniem Świat jest Wigilia. W całej Polsce jest to najpiękniejszy, magiczny dzień i wieczór w roku: dzień i wieczór cudów, niezwykłych przeżyć, największe w całym roku niezwykłe i cudowne święto rodzinne. Święto, które i w przeszłości i obecnie budzi w nas wielkie emocje. Wigilia jest bogata w zwyczaje, obrzędy i tradycje. A siła tej tradycji sprawia, że Polacy świętują swe Wigilie jak mogą najuroczyściej w każdych warunkach i czasach : w dostatku i biedzie, w radości, stabilizacji i podczas różnych życiowych zawirowań, w czasach pokoju i w najgorszych nawet momentach naszej historii.  Mam nadzieje, że dzisiejszy program artystyczny  wprowadzi państwa w świąteczny klimat, zwłaszcza w cudowną atmosferę święta wigilijnego- powiedziała  dyrektora Ośrodka Ewa Czarkowska otwierając  koncert.

 W koncercie wystąpiły dzieci uczestniczące w zajęciach artystycznych kół zainteresowań  Gminnego  Ośrodka Kultury w Repkach.  Obecni na koncercie usłyszeli wokalne i instrumentalne, a także solowe i chóralne wykonanie kolęd i pastorałek. Kolędowaniu towarzyszyło słowo mówione nawiązujące tematycznie do wieczoru wigilijnego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac, które wpłynęły na konkurs pn. „Ozdoby choinkowe”. Scenografia, koncert kolęd oraz wystawa ozdób choinkowych tworzyły wyjątkowy, świąteczny klimat.

Po koncercie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom rodzinnego konkursu  pn. „Ozdoby choinkowe”.  – Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Święta Bożego Narodzenia , a także pobudzanie wyobraźni oraz inwencji twórczej dzieci , młodzieży i rodziców. Konkurs umożliwił ponadto   przeżywanie radości i satysfakcji ze wspólnej  pracy w gronie rodzinnym. – mówiła dyrektor Ośrodka Kultury podsumowując konkurs. Nagrody  i dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu wręczała  wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk.

Nagrody otrzymali :

  w I kategorii wiekowej – uczestnicy do 6 roku życia

 • I miejsce  Amelii Marciniuk
 • I miejsce Lidii Marciniuk
 • II miejsce Nikoli Biernackiej
 • III miejsce Kamili Krasnodębskiej

 

w II kategorii wiekowej  – uczestnicy w wieku 8-10 lat

 • I miejsce Przemysław Pietranik
 • II miejsce Szymon Gontarz
 • III Nikola Łęczycka
 • Wyróżnienie Nikodem Biernacki
 • Wyróżnienie Wiktoria Tarkowska

 

W III kategorii wiekowej- uczestnicy w wieku 11-15 lat

 

 • I miejsce Magda Głogowska
 • II miejsce Aleksander Jóźwiuk
 • III Milena Mazurczak
 • III Jan Czapski

                                                                     

                                                                                            E. Czarkowska

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}