W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Patrona - Ślubowanie klasy I

5 listopada 2021 po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Stało się już tradycją, że w tym dniu odbywa się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, jak również ślubowanie uczniów klasy I.

Tort z napisem ślubowanie klasy 1

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu, po czym powitano przybyłych gości; Panią Wójt Gminy Repki Apolonię Stasiuk, podporucznika Andrzeja Wąsowskiego z 5 Mazowieckiej Brygady Terytorialnej w Siedlcach, rodziców oraz całą społeczność szkolną. Następnie rozpoczęła się inscenizacja w wykonaniu uczniów klas IV - VI, ukazująca krótką historię walk narodowo – wyzwoleńczych Polaków toczonych w ciągu 123 lat niewoli, które ostatecznie zakończyły się pełnym sukcesem i odzyskaniem niepodległości              11 listopada 1918 roku. Spektakl przeplatały znane patriotyczne pieśni i piosenki. Uroczystość była lekcją historii i patriotyzmu.

        Następnie nadszedł czas na część artystyczną w wykonaniu pierwszaków, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wykazali się wiedzą o ruchu drogowym, znajomością prawidłowego funkcjonowania w szkole i grupie rówieśniczej. Po części artystycznej w biretach na głowach, w podniosłej atmosferze, na sztandar szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Symbolicznego aktu pasowania na ucznia dokonał podporucznik, dotykając szablą ramienia każdego pierwszaka. Na pamiątkę oficjalnego włączenia do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. 19 Pułku Ułanów Wołyńskich w Skrzeszewie otrzymali prezenty od pani wójt, szkoły, drugoklasistów, rodziców i plecak pełen niespodzianek od Pierwszej Damy Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy.

       Na zakończenie uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek z pięknym tortem, który został przygotowany przez rodziców.

      Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia i wielu sukcesów, a rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}