W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dnia 22 września 2021 r. sprzątanie świata

Sprzątanie świata 2021

Dnia 22 września 2021 r. uczniowie kl. I-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, rękawiczki i  worki do segregacji  odpadów wyruszyliśmy do parku w Repkach.

Dzięki  słonecznej pogodzie akcja przebiegała bardzo sprawnie. Jej celem było promowanie ograniczenia ilości odpadów i ich efektywna segregacja. Worki z odpadami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach. Efekty pracy uczniów były zadawalające.  Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz  czystość otoczenia. Akcja „Sprzątanie Świata” uczy odpowiedzialności za otaczający świat,  jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Na zakończenie sprzątania czekała miła niespodzianka – ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski, za które serdecznie dziękujemy p. Teresie Stasiuk, kierownikowi GPOS w Repkach.

 Serdeczne podziękowania za udział w akcji skierowała do wszystkich uczestników Wójt Gminy Repki – Pani Apolonia Stasiuk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Repkach – Pani Maria Pietrzak.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

Zdjęcia (9)