W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Będą nowe inwestycje w gminie Mordy

Budżet Miasta i Gminy Mordy po raz kolejny zasiliły środki pozyskane z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Do gminy trafiło łącznie 83 500 złotych, dzięki którym powstanie nowy plac zabaw w Radzikowie Wielkim, w Rogóźcu i Wojnowie zmodernizowane zostaną strażnica i świetlica, a Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Mordy zrealizuje ciekawy projekt obywatelski, dzięki czemu rozwinie swoje zdolności liderskie.

Będą nowe inwestycje w gminie Mordy

Oficjalne podpisanie umów o dofinasowanie odbyło się w szerokim gronie reprezentantów Miasta i Gminy Mordy. W spotkaniu z przedstawicielami Samorządu Województwa Mazowieckiego na czele z Marszałek Janiną Ewą Orzełowską uczestniczyli: burmistrz Łukasz A. Wawryniuk, zastępca burmistrza Piotr Michalak, skarbnik Katarzyna Marszałek, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Mordy Krystian Szakoła oraz podinspektor ds. promocji Karolina Piechowicz.

Nowy plac zabaw i zmodernizowane strażnice
W ramach programu „Mazowsze dla sołectw” dofinansowanie w kwocie 30 000 zł otrzymały dwa istotne zadania, które wpłyną na integrację i bezpieczeństwo mieszkańców gminy Mordy. - W Radzikowie Wielkim, bezpośrednio przy Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. K. Dymitrowicza, powstanie nowoczesny i bezpieczny plac zabaw z wieloma elementami funkcyjnymi, który stanie się miejscem aktywnego wypoczynku dla dzieci. Z kolei w miejscowości Rogóziec zaplanowaliśmy modernizację strażnicy. Zakres prac obejmuje m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych całego obiektu, zakup oraz montaż parapetów zewnętrznych, a także wymianę drzwi wewnętrznych, co znacznie poprawi komfort termiczny oraz funkcjonalność remizy – informuje burmistrz Łukasz A. Wawryniuk. Samorząd nieustannie dba o odpowiednie zaplecze logistyczne i socjalne dla strażaków-ochotników z terenu Miasta i Gminy Mordy.

Ekologiczne rozwiązania dla strażnicy
Kolejne środki trafiły do gminy w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych”, a ich bezpośrednim beneficjentem będzie jednostka OSP z Wojnowa. Tamtejsza strażnica przejdzie prace modernizacyjne, które wpłyną na efektywność energetyczną oraz estetykę budynku. - W ramach modernizacji zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej, całkowitą wymianę instalacji elektrycznej oraz profesjonalne malowanie dachu, co pozwoli na obniżenie kosztów utrzymania obiektu. Wykonane prace przełożą się bezpośrednio na obniżenie kosztów utrzymania budynku, poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego w samej strażnicy oraz zabezpieczenie konstrukcji dachowej przed czynnikami atmosferycznymi na kolejne lata – dodaje Katarzyna Redesiuk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury w Urzędzie Miasta i Gminy w Mordach.

Młodzi mają głos!  
Ważnym elementem jest również dotacja z programu „Mazowsze dla młodzieży”. Dzięki niej Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Mordy zrealizuje autorski projekt pod hasłem „Młodzi mają głos!”, mający na celu realną aktywizację, integrację oraz włączenie młodego pokolenia w procesy decyzyjne i społeczne w gminie. Podczas spotkania, symboliczny czek na kwotę 25000 zł odebrał z rąk Członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej przewodniczący Młodzieżowej Rady Krystian Szakoła.

Skuteczne pozyskiwanie funduszy z budżetu Województwa Mazowieckiego udowadnia konsekwencję działania oraz przemyślaną politykę zarządzania gminą. Władze samorządowe Miasta i Gminy Mordy po raz kolejny pokazują w swoich działaniach, że stawiają na rozwój wszystkich grup wiekowych i społecznych gminy. Jednoczesne inwestowanie w bezpieczną przestrzeń dla najmłodszych, nowoczesne zaplecza dla jednostek OSP oraz programy aktywizujące młodzież tworzą spójny obraz samorządu dbającego o mieszkańców i infrastrukturę. - Bezpieczeństwo i rozwój dzieci, wsparcie dla strażaków, nadanie sprawczości młodzieży dają nam gwarancję ciągłego rozwoju Miasta i Gminy Mordy. Dzięki wsparciu Samorządu Mazowsza możemy realizować zadania, które realnie podnoszą jakość życia, zwiększają bezpieczeństwo i aktywizują wszystkich mieszkańców gminy – podsumowuje burmistrz.

Rozwój gminy jest efektem merytorycznej i stałej współpracy władz Miasta i Gminy Mordy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Dzięki dobrym relacjom z regionem gmina może skutecznie rozwiązywać bieżące problemy mieszkańców. Duży wpływ na to, że fundusze trafiają do wschodniej części województwa mazowieckiego ma Marszałek Janina Ewa Orzełowska, która nieustannie dba o rozwój infrastruktury lokalnej oraz aktywność mieszkańców tego regionu. Realizacja projektów w Radzikowie Wielkim, Rogóźcu, Wojnowie oraz inicjatywy Młodzieżowej Rady to najlepszy dowód na to, że gmina Mordy dynamicznie rozwija swój kapitał oraz dba o bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla każdej grupy wiekowej.

Wiecej o tym wydarzeniu czytaj na: mazovia.pl, podlasie24.pl, SiedlceSieDzieje.pl, zyciesiedleckie.pl, tygodniksiedlecki.com, a także czytaj w: "Echo Katolickie" nr 22/2026, "Życie Siedleckie" nr 20/2026, "Tygodnik Siedlecki" nr 22/2026. 

Oglądaj także w TV WSCHÓD. 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}