W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka do "Wilczych Wrót" i Biebrzańskiego Parku Narodowego

06.05.2024

W poniedziałek, 6 maja 2024 r. uczniowie z klas IV - VI wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu "Uczymy się przeciwdziałać emisjom", zorganizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy.

11
Odwiedzili "Wilcze Wrota" w Kapicach. Tutaj wysłuchali prelekcji dotyczącej cech charakterystycznych wilków, ich zwyczajów, rejonów występowania. Następnie obejrzeli eksponaty w Muzeum Wilka i odbyli warsztaty - własnoręcznie wykonali odlewy śladów wilka. Potem udali się do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dowiedzieli się jak powstają torfowiska, co to jest emisja powierzchniowa i punktowa. W czasie wycieczki terenowej obejrzeli także miejsca pożarów torfowisk i poznali charakterystyczną roślinność parku.
Zmęczeni, ale wyposażeni w liczne informacje wrócili do szkoły.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}