W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wsparcie finansowe dla jednostek OSP z terenu gminy Grajewo

08.12.2023

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Boczkach–Świdrowo oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbowie uzyskały dofinansowanie w formie dotacji kosztów przedsięwzięć pn. „Doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej”.

Zadania dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, w ramach zawartych umów.

W ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych, jednostki OSP we współpracy z Wójtem Gminy Grajewo Stanisławem Szleterem w marcu 2023 r. złożyły wnioski o dofinansowanie, które uzyskały akceptację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Całkowity koszt projektu – 25.285,64 zł, w tym:

  • wsparcie finansowe Funduszu w formie dotacji - 25.000,00 zł
  • wkład własny jednostek OSP – 285,64 zł.

W ramach realizacji zadania zakupiono:

  • sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej - detektor do pomiaru stężeń tlenu i tlenku węgla;
  • wyposażenie ochronne strażaków - aparat powietrzny, sygnalizator bezruchu, buty strażackie, wodery, ubrania koszarowe, kombinezony ochronne na owady, spodnie pilarza oraz rękawice.

Zakupiony sprzęt w bardzo znaczącym stopniu usprawni możliwości ratowniczo - gaśnicze jednostek OSP. Podniesie bezpieczeństwo strażaków podczas akcji oraz poprawi efektywność w zapobieganiu i gaszeniu pożarów.

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej składają serdeczne podziękowanie Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku za wsparcie finansowe oraz Wójtowi Gminy Grajewo za wsparcie merytoryczne.

Loga

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
W BOCZKACH–ŚWIDROWO
Boczki-Świdrowo 3, 19-200 Grajewo

  OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
W WIERZBOWIE
Wierzbowo 54, 19-200 Grajewo
 

GMINA GRAJEWO

Herb Gminy Grajewo

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}