W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

od 18 do 20 września 2023 r.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

W dniach od 18 do 20 września 2023 r. na obszarze Województwa Podlaskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepień z lat ubiegłych i wykonana będzie poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów.

W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po Młyłożeniu szczepionki zaleca się :

  1. nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy,
  2. kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
  3. nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu człowieka ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Materiały

Ulotka informacyjna dla mieszkańców
Ulotka​_informacyjna​_dla​_mieszkańców.pdf 0.15MB
{"register":{"columns":[]}}