W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Niezwykła wyprawa uczniów IV LO – Włochy, Chorwacja i Słowenia

Uczestnicy wycieczki.

W dniach 1–7 września 2025 r. uczniowie klas II, III i IV naszego liceum uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce zagranicznej, która obejmowała trzy kraje: Włochy, Chorwację i Słowenię. W podróży wzięło udział 68 uczniów pod opieką nauczycieli: p. Lucyny Dołowskiej-Żabki ,p. Marzeny Wysockiej, p. Ewy Jagiełło, p. Wandy Choromańskiej-Szarko oraz p. Łukasza Wawrzyszczuka.

Program wyjazdu był niezwykle bogaty i pozwolił młodzieży poznać najpiękniejsze zakątki południowej Europy:

  • Dzień 1 – Wenecja
    Plac i Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień oraz słynny Most Rialto zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie.

  • Dzień 2 – Istria (Chorwacja)
    Uczniowie zwiedzili Poreč, Rovinj i Pulę, odkrywając urokliwe nadmorskie miasteczka.

  • Dzień 3 – Słowenia i Triest (Włochy)
    Program obejmował imponującą jaskinię w Postojnej oraz wizytę w włoskim porcie Triest.

  • Dzień 4 – Jeziora Plitwickie
    Grupa odwiedziła słynny Park Narodowy wpisany na listę UNESCO – pełen wodospadów i malowniczych jezior.

  • Dzień 5 – Zagrzeb
    Spacer po starówce chorwackiej stolicy był pięknym zwieńczeniem całej podróży.

Wyjazd stanowił nie tylko okazję do zwiedzania i integracji, ale również do poszerzania wiedzy historycznej, geograficznej i kulturowej. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, niezapomnianych wspomnień oraz nowych doświadczeń, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Lucyna Dołowska - Żabka

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}