W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zbudujemy nową poradnię

19.04.2024

Przy obecnym rozwoju usług, ale i wzroście potrzeb w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej wychodzimy naprzeciw nadchodzącym zmianom. Nowa siedziba poradni ma być budynkiem wielofunkcyjnym, który będzie miejscem przyjaznym terapii i rehabilitacji dzieci oraz kształceniu pedagogów.

wizualizacja budynku powiatowego ośrodka poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego w Polkowicach

Budynek przy ulicy Targowej w Polkowicach pełni dziś dwie ważne funkcje. Mieszczą się tam: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla dzieci i młodzieży oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego, a także Centrum Dydaktyczne, z którego zasobów mogą czerpać nauczyciele szkół i przedszkoli z terenu naszego powiatu. Przez wiele lat z usług poradni skorzystały tysiące osób. Zaletą jest obecnie bez wątpienia lokalizacja w ścisłym centrum miasta, jednak nie jest to budynek w pełni funkcjonalny, a trudność w znalezieniu miejsc parkingowych w jego obrębie to duży problem, szczególnie dla rodziców dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnością ruchową.

Przypomnijmy, że ten problem połowicznie rozwiązano w tej kadencji, dzięki utworzeniu dodatkowych miejsc postojowych w obrębie placówki. Mimo to Zarząd Powiatu powziął decyzję o kompleksowym rozwiązaniu i budowie nowego obiektu.

Budowa siedziby POPPPiDM (ok. 800 m²), dostępnej architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami, z miejscami postojowymi, pozwoli na świadczenie wysokiej jakości usług w spełniających aktualne wymogi warunkach oraz na dostosowanie funkcjonalne do istniejących potrzeb: sale terapeutyczne (na potrzeby integracji sensorycznej, rehabilitacji, zajęć grupowych, sala małego dziecka), gabinety diagnostyczne i na terapię indywidualną, gabinety specjalistyczne, gabinety doradców metodycznych, sale szkoleniowe (w tym duża sala na warsztaty wymagające przestrzeni - taneczne, plastyczne), winda wewnątrz budynku, parking, miejsca na poczekalnię dla rodziców, sanitariaty (w tym dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami), pomieszczenia socjalne oraz sala konferencyjna mogąca pomieścić ok. 100 osób.

Właśnie odbyło się spotkanie przedstawicieli inwestora, projektanta oraz pracowników poradni, którzy wspólnie omawiali założenia projektowe i specyfikę potrzeb konkretnych grup odbiorców.

Wykwalifikowana kadra w połączeniu z funkcjonalnością tego budynku będzie gwarancją, właściwej opieki psychologiczno-pedagogicznej dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Projektujemy ten budynek razem, omawiamy w każdym detalu tak, by finalnie, każdy odwiedzający to miejsce czuł się komfortowo mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Budynek ma powstać na działce przy ul. Spółdzielczej 2. Teraz projektant ma kilka miesięcy, by przedstawić ostateczną koncepcję budynku, który będzie spełniał wszelkie standardy, w tym dostępność architektoniczną.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}