Powrót

Mistrzostwa Mazowsza w plażowej piłce nożnej 🏐

Grupowe_1

15 sierpnia 2023 roku na terenie Parku Wodnego Mamut w Woli Rębkowskiej odbył się turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza w plażowej piłce nożnej zorganizowany przez Klub Sportowy Zdrowie Garwolin. W ścisłym finale wystąpiły 4 drużyny: Galacticos Warszawa, Maziowa Gostynin, Hutnik Huta Czechy i Zdrowie Garwolin.

Przy pięknej, słonecznej i gorącej pogodzie rywalizacja najpierw przebiegała w meczach każdy z każdym. Drużyny, które zajęły miejsca 1-2 w tabeli grupowej wystąpiły w finale, natomiast ekipy z miejsc 3-4 walczyły o najniższy szczebel podium.

Najlepszą ekipą w piłce plażowej okazała się drużyna Galacticos Warszawa, która w finale pokonała zespół gospodarzy – Zdrowie Garwolin 4:3. W meczu o trzecie miejsce Mazovia Gostynin zwyciężyła Hutnika Huta Czechy 4:2.

Najlepszym strzelcem Mistrzostw został Artur Meloyan z Klubu Sportowego Zdrowie Garwolin, który zdobył 11 bramek. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł w udziale Pawłowi Rękawkowi z Galacticos Warszawa. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Mazowsza został wybrany Łukasz Trzaskowski, również z mistrzowskiej drużyny Galacticos Warszawa.