Urząd Gminy Rudka zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://samorzad.gov.pl/web/gmina-rudka.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez CBI24 Sp. z o.o. Wyniki badania przedstawia Streszczenie raportu z audytu (95 kb, PDF).
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Jerzy Gabrysiak — mejlowo jerzy.gabrysiak@rudka.pl lub telefonicznie 85 7305853.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Osoby na wózku nie mogą wjechać do budynku.
Drzwi i ściany szklane nie są oznaczone kontrastową taśmą.
Schody wyposażone są w poręcze.
Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami.
Brak windy.
Brak toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
Brak parkingu dla osób z niepełnosprawnościami.
Brak tyflomap.
Pomieszczenia w budynku nie są oznaczone tabliczkami z wypukłymi cyframi i alfabetem brajla.
Brak dźwiękowego systemu nawigacji dla osób niewidomych.
Jest możliwość wstępu z psem asystującym.
Przed wejściem do przedsionków przy obu wejściach budynku nie ma schodów. Poziom posadzki przy drzwiach wejściowych znajduje się 10 cm wyżej od poziomu gruntu. Drzwi wejściowe mają szerokość 90 cm, drzwi jednoskrzydłowe, przeszklone. Pomiędzy przedsionkami a główną częścią budynku zamontowane są drzwi jednoskrzydłowe, przeszklone o szerokości 90 cm. Różnica wysokości pomiędzy poziomem posadzek i głównej części budynku wynosi 10 cm. Pomieszczenia biurowe urzędu znajdują się na 1 piętrze budynku. Prowadzą do nich schody o szerokości posiadające 17 stopni o szerokości 110 cm. Drzwi wejściowe z klatki schodowej do urzędu mają szerokość 80 cm. Poziom holu jest obniżony w stosunku do poziomu zejścia z klatki schodowej o 8 cm. Hol główny urzędu ma szerokość 3 m. Z holu można wejść do 10 pomieszczeń biurowych. Hol posiada zwężenie o szer. 2 m, przy którym znajdują się drzwi do 1 pomieszczenia biurowego.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.