W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Świetlica

Świetlica

GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

Urszula Skoczek – Starkey – 11:40 – 14:40

Irmina Chrapla - Kurnik – 11:40 – 14:40

 

Reguły obowiązujące podczas zajęć świetlicowych

  1. Przestrzegamy zasad kulturalnego i bezpiecznego zachowania się. Staramy się być dla siebie mili i uprzejmi, ponieważ to od nas samych zależy, czy będziemy się dobrze czuli w świetlicy.
  2. Wszyscy dbamy o estetyczny wygląd sali, nie niszczymy sprzętu, zabawek i gier.
  3. Gry, sprzęt i inne elementy wyposażenia świetlicy udostępnia wychowawca.
  4. Nie przeszkadzamy sobie nawzajem oraz wychowawcom podczas prowadzenia zajęć i w czasie odrabiania zadań domowych.
  5. Wypełniamy wszystkie polecenia wychowawców i bierzemy czynny udział prowadzonych zajęciach.
  6. Używamy form grzecznościowych: dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam.
  7. Nie wychodzimy z sali bez zgody wychowawcy, nie oddalamy się od grupy w czasie spacerów i jesteśmy zawsze w zasięgu wzroku wychowawców podczas zabaw na boisku i placu zabaw.
  8. Po skończonych zajęciach lub zabawie zostawiamy po sobie porządek, gry i zabawki odkładamy na wyznaczone miejsce.
  9. Przed posiłkiem, po zajęciach oraz po przyjściu ze spaceru lub boiska starannie myjemy ręce.

Nagrody:
Uczniowie wyróżniający się aktywnością i zachowaniem mogą być nagrodzeni poprzez:
ustną pochwałę wobec wychowanków świetlicy,
dyplom,
wyróżnienie na forum szkoły.

Kary:
Uczniowie łamiący regulamin mogą być ukarani poprzez:
słowne upomnienie,
powiadomienie rodziców i wychowawcy klasy, powiadomienie dyrekcji szkoły,
wypisanie ze świetlicy szkolnej.

 

Regulamin zajęć świetlicowych organizowanych dla dzieci 

w Zespole Szkół Gminnych w Bogucicach

 

 I Cele działania świetlicy szkolnej:

Celem ogólnym zajęć świetlicowych jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości. 

Cele szczegółowe:

  • Respektowanie norm i zasad.
  • Integrowanie grupy w zabawach wspomagających współdziałanie.
  • Obserwacja i poznanie dziecka różnych sytuacjach wychowawczych.
  • Kształtowanie pozytywnych postaw wobec bezpieczeństwa i zdrowia.
  • Wyzwalanie pozytywnych emocji takich jak radość, zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa.
  • Zwiększanie poczucie własnej wartości.
  • Postawy wyrażające szacunek dla kolegów i koleżanek i innych osób.
  • Rozwijanie koncentracji uwagi.
  • Rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni i fantazji.
  • Wyrażanie swoich przeżyć w pracach plastycznych.
  • Doskonalenie sprawności manualnych.
  • Kształtowanie umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych na zasadzie dialogu i kompromisu.
  • Poczucie swojej tożsamości narodowej (jestem Polakiem, symbole narodowe,ojczyzna).
  • Wdrażanie uczniów do pożytecznego organizowania czasu wolnego, wyrobienie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy na wolnym powietrzu (np. poprzez organizowanie gier i zabaw ruchowych na boisku szkolnym, sali gimnastycznej i placu zabaw, zabaw przy muzyce).
  • Integracja dzieci.

 

II. Organizacja zajęć świetlicowych.

1. Z zajęć świetlicowych mogą korzystać uczniowie klas I-III oraz dojeżdżający do domu autobusem szkolnym a w szczególnych przypadkach dzieci, których rodzice pracują zawodowo.

2. Zajęcia prowadzone są zgodnie z rozkładem tygodniowym zajęć dydaktyczno – wychowawczym.

3. Jeżeli rodzic (prawny opiekun) podejmie decyzję o udziale dziecka w zajęciach świetlicowych składa stosowną deklarację.

4. Zajęcia te są obowiązkowe dla uczniów zgłoszonych przez rodziców.

5. Zasady zwolnień z zajęć opiekuńczych są zgodne z procedurą zwolnień z zajęć.

 

III. Obowiązki ucznia korzystającego z zajęć świetlicowych.

Każde dziecko zapisane na zajęcia świetlicowe niezwłocznie po skończeniu lekcji lub innych zajęć pozalekcyjnych odbywających się na terenie szkoły zobowiązane jest:

1) udać się na zajęcia świetlicowe odbywające się według harmonogramu,

2) słuchać poleceń i uwag nauczyciela sprawującego opiekę nad dziećmi,

3) zachowywać się grzecznie, kulturalnie i spokojnie,

4) aktywnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli,

5) nie niszczyć mienia szkolnego,

6) dbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów, bezpiecznie i zgodnie z przeznaczeniem korzystać z urządzeń na szkolnym placu zabaw, sali gimnastycznej i boisku szkolnym,

7) nie oddalać się samowolnie, bez pozwolenia nauczyciela (np. do toalety),

8) w razie potrzeby zaopiekować się młodszym kolegą, koleżanką.

 

IV. Zadania nauczyciela.

  1. Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa po skończonych lekcjach lub innych zajęciach do czasu odbioru go przez rodzica lub wskazanej przez niego osoby.
  2. Organizowanie zajęć opiekuńczo-wychowawczych.
  3. Organizowanie pomocy w nauce dla uczniów z problemami edukacyjnymi.
  4. Organizowanie innych zadań ujętych w programie zajęć świetlicowych.

 

V. Dokumentacja zajęć opiekuńczych

1.Program zajęć świetlicowych.
2. Tygodniowy rozkład zajęć świetlicowych zgodny z tygodniowym podziałem godzin.
3. Dziennik zajęć.
4. Deklaracja zgłoszeń uczniów na zajęcia świetlicowe.

{"register":{"columns":[]}}