Wielkanocne Misterium – chwila zadumy i duchowego spotkania
16.04.2025
Wczorajszy apel wielkanocny był wyjątkowym wydarzeniem, które pozwoliło wszystkim uczestnikom wejść w głębię Misterium Męki Pańskiej. Uczniowie klas 6, pod opieką pani Anny Kamińskiej i pani Izy Jastrzębskiej, przygotowali poruszające przedstawienie, przypominające najważniejsze sceny Wielkiego Tygodnia.
Od pierwszych chwil atmosfera była pełna refleksji i skupienia. Piękna dekoracja, w której centralne miejsce zajmował symboliczny grób, dopełniała przekaz spektaklu. Wśród przejmujących scen ukazujących ostatnie chwile Chrystusa, szczególną wymowę miał niezwykły taniec Hryhoriego Dvorovenko, który swoim ruchem oddał dramatyzm i głębię duchowej drogi do Zmartwychwstania.
Apel rozpoczęła pani Anna Kamińska, serdecznie witając wszystkich przybyłych, w tym przedstawicielkę Rady Rodziców, panią Katarzynę Gorzkowską. Słowa skierowane przez panią dyrektor Barbarę Stelingowską oraz księdza Dariusza Wocha podkreśliły znaczenie Wielkiego Tygodnia i przypomniały, że to czas nie tylko zadumy, ale również nadziei i odnowy duchowej.
Oprawa muzyczna, której autorami byli Alicja Andrzejczuk i Aleksander Pawluk, wprowadziła wszystkich w podniosły nastrój. Dźwięki subtelnie prowadziły widzów przez kolejne etapy misterium, pozwalając jeszcze głębiej wczuć się w historię męki Chrystusa.
W drugiej części apelu miała miejsce uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy w ostatnim czasie brali udział w konkursach. Ten moment był pięknym zwieńczeniem spotkania, podkreślającym, że święta to również czas docenienia talentu, zaangażowania i pracy włożonej w różne szkolne inicjatywy.
Dzisiejsze wydarzenie było czymś więcej niż przedstawieniem. To był czas wspólnego przeżywania, chwila, która pozwoliła się zatrzymać i spojrzeć na Wielkanoc nie tylko jako tradycję, ale jako drogę prowadzącą do światła, do nadziei, do nowego życia. Rozpoczynając Wielki Tydzień, opuszczaliśmy aulę z poczuciem, że to nie tylko historia sprzed dwóch tysięcy lat, ale prawda, która wciąż jest żywa w każdym z nas.
Szersza fotorelecja dostęppna jest tutaj.