W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

V Powiatowy Konkurs Ekologiczno–Przyrodniczy „Krajobrazy Powiatu Siedleckiego”

04.10.2023

Starosta Siedlecki zaprasza wszystkich uczniów Szkół Podstawowych zamieszkałych na terenie powiatu siedleckiego do wzięcia udziału w Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym „Krajobrazy Powiatu Siedleckiego” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach.

Grafika przedstawia: po lewej stronie na białym tle herb Powiatu Siedleckiego i czarne napisy: V Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy „Krajobrazy Powiatu Siedleckiego”. Kategorie wiekowe: kategoria I - kl. I-III Co wyróżnia moją miejscowość – przyroda okiem małego ekologa – rysunek, kategoria II – kl. IV-VI Moja gmina w obiektywie – piękno otaczającej przyrody – plakat, kategoria II – kl. VII-VIII Powiat Siedlecki – Mały przewodnik po zielonej krainie – broszura informacyjna. Termin składania prac upływa 17 listopada 2023 r. Szczegóły i regulamin na stronie www.powiatsiedlecki.pl i fanpag'u. Po prawej stronie klatki filmu ze zdjęciami krajobrazów, na najwyższej łąka zalana przez wodę i drzewo bez liści, poniżej kwitnące maki na łące, w tle błękitne niebo, poniżej jezioro i żółte trzciny dookoła, na najniższej zimowy krajobraz zamarzniętej rzeki, trawy i drzewa w tle przyprószone śniegiem.

Celem konkursu jest promowanie i rozwijanie zachowań dążących do szeroko pojętej ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie ich do poznania przyrody i zachodzących w niej zjawisk, a tym samym uwrażliwienie na kwestie związane z zagrożeniami dla środowiska. Konkurs ma również na celu rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej poprzez wyrażenie jej w formie graficznej bądź plastycznej, a tym samym kształtowanie umiejętności skutecznego promowania swojej okolicy w dziedzinie zachowań proekologicznych.

Konkurs składa się z trzech kategorii wiekowych:

  • I kategoria – Konkurs pn. „Co wyróżnia moją miejscowość – przyroda okiem małego ekologa – rysunek z hasłem – w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy I-III,
  • II kategoria – Konkurs pn. „Moja gmina w obiektywie – piękno otaczającej przyrody” – plakat z opisem wykorzystanych miejsc – w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy IV-VI,
  • III kategoria – Konkurs pn. „Powiat Siedlecki – Mały przewodnik po zielonej krainie” – broszura informacyjna w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy VII-VIII.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową ucznia i oświadczeniem (załączniki do regulaminu) należy składać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Siedlcach, Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska, ul. Piłsudskiego 40, 08-110 Siedlce, pok. 319 w terminie do dnia 17.11.2023r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 01.12.2023r. poprzez ogłoszenie na stronie internetowej www.powiatsiedlecki.pl i w mediach społecznościowych Powiatu Siedleckiego.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Poniżej do pobrania regulamin wraz z załącznikami.
Dodatkowych informacji udzielą pracownicy Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska  Starostwa Powiatowego w Siedlcach pod numerem telefonu 25 6447167 wewn. 1 i 2.

Materiały

Regulamin V Powiatowego Konkursu Ekologiczno–Przyrodniczego „Krajobrazy Powiatu Siedleckiego”
Regulamin-5-powiatowego-konkursu-ekologicznego.pdf 0.17MB
Załącznik nr 1 - Karta zgłoszenia ucznia
Zalacznika-1-karta-zgloszenia-ucznia.pdf 0.12MB
Załącznik nr 2 - Oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie
Zalcznik-2-oswiadczenie.pdf 0.13MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}