W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Centrum Aktywizacji Biznesu

Centrum Aktywizacji Biznesu przy Starostwie Powiatowym w Przasnyszu funkcjonuje od stycznia 2020 roku. Powstało w celu wspomagania przedsiębiorczości oraz polepszenia obsługi procesów inwestycyjnych w powiecie przasnyskim.

Fotografia przedstawia po lewej stronie nowo wybudowaną część Starostwa Powiatowego w Przasnyszu - Centrum Aktywizacji Biznesu (z herbem Powiatu) wraz ze starą częścią i dziedzińcem po prawej. Widok od parkingu miejskiego przy ulicy Św. Stanisława Kostki.

Centrum ma za zadanie wspierać pod każdym względem pracę przedsiębiorców, którzy w Przasnyszu i powiecie już funkcjonują, ale również wzmocnić potencjał niezbędny dla obsługi nowych inwestorów, którzy chcą prowadzić swoje firmy w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc w sprawach związanych z prowadzeniem firm, rozwiązywaniem pojawiających się problemów, a także doradztwo i wsparcie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na rozwój firm prywatnych. Dzięki tym działaniom sukcesywnie powstają nowe przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do spadku bezrobocia wśród mieszkańców powiatu, a także wpływają na poprawę sytuacji społeczno-gospodarczej naszego regionu.

Centrum jest miejscem otwartym nie tylko na potrzeby przyszłych i obecnych przedsiębiorców, ale również na dzieci, młodzież i seniorów. W nowoczesnej sali konferencyjnej z zapleczem multimedialnym odbywają się  szkolenia o różnej tematyce, spotkania w celu rozwijania swoich pasji i pozyskiwania wiedzy.

Na pierwszym piętrze zlokalizowane są następujące biura obsługi:

Biuro Obsługi Inwestorów - pokój 101; telefon  (29) 752 22 70 wewnętrzny 230
Biuro Aktywizacji Zawodowej - pokój 102, 105
Biuro Obsługi Przedsiębiorców - pokój 103, 104; telefon (29) 752 22 70 wewnętrzny 227
Biuro Obsługi Prawnej - pokój 106

Na parterze budynku w Wydziale Aktywizacji Transportu i Komunikacji obsługiwani są natomiast przedsiębiorcy prowadzący firmy związane z transportem i komunikacją.

Całkowita wartość projektu: 9 576 945,91 zł
Kwota dofinansowania z EFRR: 4 632 706,90 zł
Środki własne Powiatu Przasnyskiego: 4 075 606,47 zł
Środki z budżetu państwa: 868 632,54 zł


Banner przedstawia logotypy kolejno patrząc od lewej strony: Fundusze Europejskie Program Regionalny – na niebieskim tle trzy gwiazdy – biała, żółta i czerwona; Rzeczpospolita Polska z biało czerwoną flagą, Samorząd Województwa Mazowieckiego z większym napisem koloru czerwonego „Mazowsze.” o pierwszej literze stylizowanej na serce i mniejszym napisem koloru szarego „serce Polski”; Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny - flaga Unii Europejskiej z dwunastoma złotymi gwiazdami na niebieskim tle.

Wideo

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}