W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Nowe spojrzenie – nowe możliwości – spojrzenie w przeszłość

22.12.2021

W Oleśnie powstaje portal internetowy dla młodych poszukujących pracy i pracodawców

Nowe spojrzenie – nowe możliwości – spojrzenie w przeszłość
Ten autorski projekt jest wynikiem współpracy Powiatowego Urzędu Pracy, Cechu Rzemiosł Różnych, Publicznej Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Oleśnie oraz Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Projekt otrzymał ministerialną akceptację i będzie realizowany ze środków Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.
 
Za pomocą platformy internetowej stworzymy przestrzeń, w której spotkają się pracodawcy i młodzi ludzie szukający zatrudnienia–mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie Maciej Flank. Umożliwi to szybki kontakt z młodzieżą, która chce się zatrzymać z edukacją na etapie szkoły średniej, aby mogła znaleźć firmę, w której chce pracować. Z drugiej strony, chcący studiować, po kontakcie z zakładem pracy, precyzyjniej i lepiej wybiorą kierunek dalszej nauki.   
W toku dyskusji doszliśmy do konkluzji, że należy szukać rozwiązań a nie wymówek–stwierdza Radosław Gliński z Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie. Musimy dać szansę młodemu człowiekowi i pracodawcy aby się poznali. Jest też szansa, na ściślejszą współpracę pracodawca-doradca zawodowy. Myślę, że ta nowoczesna form dotrze do młodzieży i przyniesie korzyści.
 
Oleski projekt pilotażowy „Nowe spojrzenie–nowe możliwości  spojrzenie w przyszłość” ruszy w marcu 2022 roku.
 

 

{"register":{"columns":[]}}