W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością

19.10.2023

napis Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i grafika kwiat z podporą

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił otwarcie wypożyczalni sprzętu dla osób z niepełnosprawnością. Wypożyczalnia technologii wspomagających powstała z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, aby zapewnić im większą dostępność do sprzętu i wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych, dzięki którym będą mogły zwiększyć swoje szanse na niezależne życie i pełny udział we wszystkich sferach życia, na równi z innymi osobami.

Wypożyczenie sprzętu jest optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza z uwagi brak konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupów nowych urządzeń oraz możliwość wypróbowania i dopasowania najlepszej technologii dla każdej osoby indywidualnie, zgodnie z jej rzeczywistymi potrzebami. Lista sprzętu i technologii, które można wypożyczyć, jest dostępna na stronie PFRON : https://wypozyczalnia.pfron.org.pl/lista-dostepnego-sprzetu/

Z wypożyczalni może skorzystać KAŻDY, kto

  • ma ważne orzeczenie o niepełnosprawności (czyli orzeczenie wydawane dzieciom do 16 roku życia) lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
  • i w ciągu 12 miesięcy przed dniem przed dniem złożenia wniosku o wypożyczenie technologii wspomagającej nie otrzymał ze środków PFRON albo NFZ dofinansowania na zakup takiej samej technologii wspomagającej jak ta, która chce wypożyczyć.

 

Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW)

https://sow.pfron.org.pl/ W celu uzyskania pomocy przy złożeniu wniosku lub otrzymania szerszych informacji skontaktuj się z najbliższym oddziałem CIDON, tj. Centrum Informacyjno-Doradczego dla Osób z Niepełnosprawnością https://cidon.pfron.org.pl/kontakt/ Więcej informacji na temat wypożyczalni znaleźć można na stronie PFRON https://wypozyczalnia.pfron.org.pl/ Lub obejrzeć materiał promocyjny https://youtu.be/mw8VaCIpghw .

{"register":{"columns":[]}}