W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Opieka wytchnieniowa 2024”

09.11.2023

ręka trzymająca wózek z osobą niepełnosprawną

W związku z możliwością przystąpienia przez Powiat Dąbrowski w 2024 roku do Programu „Opieka wytchnieniowa”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie tarnowskiej informuje, iż rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa 2024” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego edycja 2024. W ramach programu opiekunowie mogą skorzystać z zastępstwa w sprawowaniu opieki nad osobą z niepełnosprawnością. 

Opieka wytchnieniowa skierowana jest do członków rodzin lub opiekunów, którzy zamieszkują we wspólnym gospodarstwie domowym i sprawują bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami dorosłymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.


W ramach opieki osoby z niepełnosprawnością otrzymują profesjonalną opiekę w dniach i godzinach ustalonych według potrzeb uczestników programu, natomiast członkowie rodzin otrzymują doraźne wsparcie w opiece nad najbliższymi.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane będą w siedzibie Powiatowego Centrum Pomoc Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel. 14 642-44-15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15.11.2023r.

Informujemy, iż o uczestnictwo w Programie można aplikować również w ośrodkach pomocy społecznej właściwych ze względu na zamieszkania osoby zainteresowanej - w tym celu należy zapoznać się  z ich procedurą naboru.

{"register":{"columns":[]}}