W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa "Bezpieczna Rodzina"

12.06.2024

Plakat promujący IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem "Bezpieczna Rodzina". Zdjęcie bawiących się ludzi, wokół kolorowe linie. Pod zdjęciem biały napis "16 czerwca 2024 (niedziela) godzina 15:00, Zespół Dworsko - Parkowy w Brniu. Niżej na białym tle wymienieni zostali organizatorzy i partnerzy wydarzenia.

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa ph. „Bezpieczna rodzina”, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2024 r. na terenie zespołu dworsko - parkowego w Brniu. Tematem przewodnim wydarzenia jest szeroko pojęte bezpieczeństwo (m.in. w ruchu drogowym, przeciwpożarowe, zdrowotne), a jego głównymi organizatorami są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu i Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Od godziny 15:00 na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in.:

•          program animacyjny w postaci warsztatów i pokazów cyrkowych Grupy Locomotora (szczudlarze, żonglerka wieloma rekwizytami, jazda na monocyklu, akrobatyka, pokazy ogromnych baniek mydlanych, zabawy dla dzieci),

•          dmuchańce, malowanie twarzy, przejażdżki kucykami,

•          konkursy z tematyki bezpieczeństwa dla dzieci i dorosłych z nagrodami,

•          prezentacja sprzętu i wyposażenia służb mundurowych i ratowniczych,

•          stoiska wystawowe m.in. kół gospodyń wiejskich i służb, inspekcji i straży,

•          występ tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego LATINO Żabno,

•          pokaz sztuk walki MUAY THAI (boks tajski),

•          symulator dachowania, symulator jazdy oraz auto-gogle,

•          strefa gastronomiczna,

•          strzelnica wirtualna (od ok. godziny 17:00),

•          losowanie nagrody głównej Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka (ok. godz. 19:30),

•          zabawa taneczna z zespołem Jupiter (ok. godz. 20:00).

W ramach Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa odbędzie się również wyjątkowy Pokaz Zabytkowych i Unikatowych Samochodów oraz Motocykli. Jego organizatorami wzorem roku ubiegłego są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowany przez Mirosława Panka Przewodniczącego Związku. W tym roku do grona organizatorów dołączyła Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego reprezentowana przez Prezesa Norberta Kopcia. Patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objęła Fundacja Ewy i Sobiesława Zasady „Szerokiej Drogi”, której celem jest promowanie kultury motoryzacyjnej oraz wspieranie inicjatyw związanych z historią motoryzacji.

Na pokazie zobaczymy około 100 „perełek samochodowych i motocyklowych” nie tylko z Powiśla Dąbrowskiego, ale również z innych regionów Polski. Wśród nich niewątpliwą atrakcją będzie samochód Opel Admirał z 1972 r., którym jeździł kardynał Karol Wojtyła – późniejszy papież i święty Jan Paweł II.

Uczestników IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa zapraszamy też na niezapomnianą podróż po regionalnych tradycjach kulinarnych Powiatu Dąbrowskiego. W ramach projektu pn. „Spiżarnia Tradycji Powiatu Dąbrowskiego”, realizowanego  przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, zaplanowano promocję dziedzictwa kulinarnego w formie darmowej degustacji. Na wszystkich miłośników dobrego jedzenia czekać będą różnego rodzaju słodkie ciasta, ciasteczka, dania na ciepło i inne regionalne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia działające na terenie powiatu dąbrowskiego. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

W breńskim parku odbędzie się również finał ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Zaczynamy o godzinie 15:00. Nie może Was tam zabraknąć!

Szczegółowe informacje na stronie www. powiatdabrowski.pl oraz fanpage’u Powiatu Dąbrowskiego.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}