W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Stop przemocy

Przemoc w rodzinie - to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób będących członkami rodziny, a w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne. Przemoc w rodzinie może pojawić się w życiu każdej osoby, bez względu na jej wiek, płeć, poziom wykształcenia, pochodzenie czy status materialny. Żadna jednak osoba, która jej doświadcza nie jest skazana na jej doznawanie. Przed doznawaniem przemocy ze strony bliskich osób można się bronić - trzeba jednak przerwać milczenie i zwrócić się po pomoc do specjalistów.

W celu uzyskania kompleksowej pomocy możesz zgłosić się lub zadzwonić do właściwej instytucji, np:-Policji tel.997lub 112-Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach tel. 666 090399,-Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Nowych Piekutach tel. 86476 95 20-Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ,, Niebieska Linia” tel. 800120 002-placówek służby zdrowia -w razie doznania obrażeń ciała zgłoś się do lekarza w celu uzyskania pomocy medycznej; można zażądać wystawienia bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego o przyczynach i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie.

Jeżeli potrzebujesz rozmowy, wsparcia psychologicznego w związku z przemocą w twojej rodzinie możesz skorzystać z bezpłatnej rozmowy telefonicznej z psychologiem - zapisy w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach numer telefonu 666 090 399 w godz. 7.30-15.30

Pomocą służą również specjaliści z fundacji ,,Pojednanie” działającej przy Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie tel. 696 503 405. Osoby pokrzywdzone przestępstwem i członkowie ich rodzin, a także świadkowie i osoby im najbliższe mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, materialnej, rzeczowej w Lokalnym Punkcie Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem mieszczącym się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem tel. 518 595 676 https://pcprwysokiemazowieckie.pl/

{"register":{"columns":[]}}