W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2021

Ośrodek Pomocy Społecznej w Urzędowie informuje o możliwości składania wniosków do otrzymania skierowania do pomocy żywnościowej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (POPŻ) – Podprogram 2021, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

            Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do wszystkich osób i rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy. Od 1 stycznia 2022 r. kryterium wynosi:

  • 1 707,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej,
  • 1 320,00 zł dla osoby w rodzinie.


            Głównym celem programu jest udzielanie wsparcia osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym poprzez udzielanie im nieodpłatnej i pełnowartościowej pomocy żywnościowej oraz umożliwienie korzystania z bezpłatnych działań towarzyszących, np. warsztatów kulinarnych, edukacji ekonomicznej, warsztatów dotyczących przeciwdziałania marnotrawieniu żywności, doradztwa dietetycznego.

Zestaw na Podprogram 2021 obejmuje 11 artykułów spożywczych w łączne ilości ok.  27,17 kg na osobę w tym:

  • artykuły warzywne i owoce (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe,);
  • artykuły skrobiowe (makaron jajeczny świder, kasza jęczmienna);
  • artykuły mleczne (mleko UHT,);
  • artykuły mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona,filet z makreli w oleju);
  • cukier biały;
  • tłuszcze (olej rzepakowy).

 

            Osoby zainteresowane taką formą pomocy Ośrodek zaprasza do swojej siedziby przy ul. Rynek 12 w Urzędowie, pokój nr 10 w godzinach pracy Ośrodka (7:30 – 15:30 za wyjątkiem wtorku: 8:00 – 16:00), tel. 81 82 25 209.

Dochód osoby bądź rodziny ustala się na podstawie dokumentów dochodowych z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku.

 

Anna Grzebulska

Kierownik OPS w Urzędowie

{"register":{"columns":[]}}