W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pomoc żywnościowa w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus- Podprogram 2023

Fundusze europejskie na pomoc żywnościową

loga unijne       

        Ośrodek Pomocy Społecznej w Urzędowie informuje o możliwości składania wniosków do otrzymania skierowania do pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus- Podprogram 2023.

Pomocą żywnościową w Programie mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 poz. 901 i 1693) i których dochód nie przekracza 235% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj:

  • 1 823,60 zł dla osoby samotnie gospodarującej,
  • 1410,00 zł dla osoby w rodzinie.


            Głównym celem programu jest udzielanie wsparcia osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, w szczególności dotkniętych: ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością a także rodzin wielodzietnych, poprzez udzielanie im nieodpłatnej i pełnowartościowej pomocy żywnościowej oraz umożliwienie korzystania                              z bezpłatnych działań towarzyszących, np. warsztatów kulinarnych, edukacji ekonomicznej, warsztatów dotyczących przeciwdziałania marnotrawieniu żywności, doradztwa dietetycznego.

 

Zestaw na Podprogram 2023 dla jednego odbiorcy końcowego obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok. 34 kg na osobę w tym:

  • artykuły warzywne i owoce (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy);
  • artykuły skrobiowe (makaron jajeczny świderki, mąka pszenna, kasza jęczmienna, płatki owsiane, herbatniki maślane, kawa zbożowa rozpuszczalna);
  • artykuły mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający);
  • artykuły mięsne (szynka wieprzowa mielona, szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szprot w oleju);
  • cukier biały;
  • tłuszcze (olej rzepakowy);
  • dania gotowe (fasolka po bretońsku).

 

Niezbędnych informacji udzielają osobiście pracownicy socjalni w godzinach pracy tut. Ośrodka tj:

Poniedziałek, środa , czwartek, piątek od godz. 7.30 do 15.30, wtorek  od godz. 8.00 do 16.00 

lub telefonicznie pod nr. 81 8225 209

Prosimy o zabranie ze sobą dokumentów poświadczających dochody za 2023r. (za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku) np. decyzja ZUS, KRUS, odcinek z emerytury/renty, zaświadczenie o dochodach, nakazy płatnicze itd.) celem przeliczenia kryterium dochodowego rodziny.

                                                                                                          Anna Grzebulska

                                                                                              Kierownik OPS w Urzędowie

{"register":{"columns":[]}}