W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program wychodzenia z bezdomności

INDYWIDUALNY PROGRAM WYCHODZENIA Z BEZDOMNOŚCI

Osoba bezdomna może zostać objęta indywidualnym programem wychodzenia z bezdomności, polegającym na wspieraniu osoby bezdomnej w rozwiązywaniu jej problemów życiowych, w szczególności rodzinnych i mieszkaniowych, oraz pomocy  w uzyskaniu zatrudnienia. Indywidualny program wychodzenia z bezdomności opracowuje pracownika socjalnego ośrodka pomocy społecznej wraz z osoba bezdomną i podlega zatwierdzeniu przez Dyrektora Ośrodka.

W stosunku do osoby bezdomnej przebywającej w schronisku dla osób bezdomnych, indywidualny program wychodzenia z bezdomności, może być opracowany przez pracownika socjalnego tego schroniska, które staje się realizatorem programu.

Indywidualny program wychodzenia z bezdomności powinien uwzględniać sytuację osoby bezdomnej oraz zapewniać szczególne wspieranie osobie aktywnie uczestniczącej w wychodzeniu z bezdomności.

W przypadku gdy zachodzi konieczność objęcia osoby bezdomnej, uczestniczącej w programie wychodzenia z bezdomności ubezpieczeniem zdrowotnym, ośrodek pomocy społecznej za tą osobę opłaca składkę na ubezpieczenie zdrowotne.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
29.09.2021 09:28 Aleksandra Strzępka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Katarzyna Pietruszka
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Program wychodzenia z bezdomności 1.0 29.09.2021 09:28 Aleksandra Strzępka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}